ÖĞRENCİLERİN DEPREMZEDE ARKADAŞLARI İÇİN HAZIRLADIĞI OYUNCAKLARI TAŞIYAN 'İYİLİK TIRI' YOLA ÇIKTI

ÖĞRENCİLERİN DEPREMZEDE ARKADAŞLARI İÇİN HAZIRLADIĞI OYUNCAKLARI TAŞIYAN

DOĞUBAYAZIT GAZETESİ

Vali Mustafa Koç:
"Oradaki Arkadaşlarına Yardımcı Olmak, Unutulmadıklarını Ve Dayanışmanın Halen Devam Ettiğini Göstermek Adına Böyle Kendilerinin Boylarından Büyük Bir Sorumluluk Örneği Alarak Adeta Büyüklerimiz Ve Bizlere De Örnek Oluyorlar"

Okullarda Eğitim Gören Öğrenciler, Kahramanmaraş Merkezli 6 Şubat 2023'te Meydana Gelen Depremlerden Etkilenen Hatay'daki Çocuklara 5 Bin Oyuncak Ve 2 Bin Kitap Gönderdi.

Valilik Koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl Genelindeki Okullar İle Depremlerde En Çok Yıkım Ve Can Kaybının Olduğu İllerden Hatay'daki Okulların "Kardeş Okul" Olması İçin Başlatılan Çalışma Tamamlandı.

Bu Kapsamda Hayata Geçirilen "Kardeşim Seni Unutmadık" Projesiyle Öğrencilerin Getirdiği Yeni Oyuncaklar Ve Kitaplar Kolilere Konularak Hazır Hale Getirildi.

Alpaslan Ortaokulunda Düzenlenen Programa Katılan Vali Mustafa Koç Ve Eşi Neslihan Gül Koç, Öğrencilerle Bir Araya Gelerek Yaptıkları Çalışmadan Dolayı Onları Tebrik Etti Ve İçerisinde Oyuncak Bulunan Kolilerin Tıra Yüklenmesine Yardım Etti.

Tır, Yapılan Duanın Ardından Hatay'a Uğurlandı.

Vali Koç, Burada Gazetecilere Yaptığı Açıklamada, 6 Şubat 2023'te Ülkenin Büyük Bir Bölümünü Etkileyen Çok Acı Bir Depremin Yaşandığını Söyledi.

Koordinatör Vali Olarak Osmaniye'de Görev Yaptığını İfade Eden Koç, Orada Zor Durumdakilere Yardımcı Olmanın Mutluluğunu Ve Acılara Da Tanıklık Etmenin Üzüntüsünü Yaşadıklarını Belirtti.

"Asrın Felaketi" Olarak Nitelendirilen Afetin, Milletin Büyük Dayanışmasıyla "Asrın Dayanışması"Na Dönüştüğüne Şahit Olduklarını Dile Getiren Koç, "Bu Dayanışma Halen Devam Ediyor. Orada İnsanlarımız Her Alanda Etkilendiler. Öğrencilerimiz Ve Okullarımız Da Etkilendi. Zor Şartlarda Eğitim Öğretimi Sürdürmeye Çalışan Yavrularımız Orada Var." Dedi.

Koç, Öğrencilerin Hatay'daki Arkadaşlarıyla Dayanışma Örneği Göstermek İstediğini Ve Bundan Dolayı "Kardeşim Seni Unutmadık" Projesi Kapsamında 7 Bin Öğrencinin Bulunduğu 24 Okulla Kardeş Okul Olduklarını Anlattı.

- "Kendileri Minicik Gibi Gözükse De Yürekleri Kocaman"

Projeyle Hatay'daki Çocukların Yalnız Olmadığını Hissettirmek Ve Ağrı'daki Öğrencilere De Birlik, Beraberlik, Paylaşma, Yardımlaşma Ve Dayanışma Duygularını Geliştirmeyi Hedeflediklerini Dile Getiren Koç, Şunları Kaydetti:

"Öğrencilerimiz Yaklaşık 5 Bin Tane Hiç Kullanılmamış Oyuncakları Kendileri Temin Ettiler. Yine Hatay'daki Öğrencilerin İsteği Doğrultusunda 2 Bin Kitap Hazırladı. Kendileri Minicik Gibi Gözükse De Yürekleri Kocaman. Oradaki Arkadaşlarına Yardımcı Olmak, Unutulmadıklarını Ve Dayanışmanın Halen Devam Ettiğini Göstermek Adına Böyle Kendilerinin Boylarından Büyük Bir Sorumluluk Örneği Alarak Adeta Büyüklerimiz Ve Bizlere De Örnek Oluyorlar. Biz Onlarla Gurur Duyuyoruz."

Öğrencilerden Muhammet Celal Yaşar İse Hatay'daki Arkadaşlarına Yardım Etmenin Mutluluğunu Yaşadıklarını İfade Ederek, "Onların Yanındayız, Destek Olacağız. Hatay'daki Arkadaşlarımız Da Bunu Bilsin, Onların Yanındayız Ve Her Zaman Yanlarında Olacağız. Yardım Ettiğimiz İçin Mutluyuz, Umarım Onlar Da Mutlu Olur." Dedi.

Irmak Efe De Her Zaman Hataylı Arkadaşlarının Yanlarında Olacaklarını Dile Getirdi.(aa) • BIST 100

  10676,65%-1,07
 • DOLAR

  32,20% 0,14
 • EURO

  34,87% 0,27
 • GRAM ALTIN

  2418,60% 0,37
 • Ç. ALTIN

  3917,34% -0,59

Egazete


 • Cumartesi 17.3 ° / 6.8 ° Orta kuvvetli yağmurlu
 • Pazar 16.9 ° / 6.5 ° Orta kuvvetli yağmurlu
 • Pazartesi 20.2 ° / 5.7 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Ağrı

25.05.2024

 • İMSAK 02:51
 • GÜNEŞ 04:38
 • ÖĞLE 12:10
 • İKİNDİ 16:05
 • AKŞAM 19:31
 • YATSI 21:11