NEZİR ÇELİK


YAYINIMIZ KARŞILIK BULDU… ÇARŞI CADDESİ YAYA TRAFİĞİNE KAPATILDI…

SONUNDA OLMASI GEREKEN YAPILDI…


Korona Virüs nedeniyle sadece mecbur kaldıklarında dışarı çıkmalarına izin verilen 20-65 yaş grubu hemşerilerimizin ısrarla Çarşı Caddesinde toplanmaları sebebiyle, çarşı caddesi yaya trafiğine kapatıldı.

Günlerdir Korona Virüs hakkında yaptığımız bu konudaki yayınlar nihayet ses getirdi. Belediye Başkanı Yıldız Acar, konuyu kaymakam Zafer Engin ile görüştüklerini ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla çarşı caddesini yaya geçişlerine kapattıklarını söyle.

Konunun hassasiyetini ifade eden başkan Başkan Yıldız Acar, "ne yazık ki hemşerilerimizi, evde kalmaları konusunda ikna edemedik. Kahvehaneler kapanınca Çarşı Caddesi adeta açık hava buluşma meydanı haline geldi. Doğubayazıt Gazetesinin bu konudaki yayınlarını da nazara alarak Kaymakam  Bey'in de onayını aldık ve cadde yaya geçişlerine kapatıldı, Polisler tarafından, çok önemli işler dışında caddeye alınmıyor. Alınanlarda maskesiz girmelerine izin verilmiyor" dedi.

Yapılan kısıtlamaların sonuçta kamu sağlığı için olduğunu söyleyen Başkan Acar, hemşerilerimizin alınan kararlara anlayışla uyacaklarını umduklarını ifade etti.   • Cuma -8 ° / -22 ° Güneşli
  • Cumartesi -5 ° / -19 ° Güneşli
  • Pazar -2 ° / -17 ° Parçalı bulutlu