Gülten Aras Korkmaz


YALANLARA İNANDIRDILAR BİZİ GERÇEKLER AĞIR GELDİ...

.


Ana gibi yar olmaz?
Yıllarca bu lafları duyduk, bu laflarla büyüdük, bu laflarla anaları kutsallaştırıp dokunulmaz olduklarına inandırıldık. Ana deyince hep fedakâr, cefakar, çileli ve ezilmiş kadınları gözümüzde canlandırdık.

Ellerinden öpüp saygı gösterdiğimizi sanırken başımızı onların şefkat dolu göğüslerine yaslarken bile asıl hissettiğimiz duygu belki de sadece acımaydı; çünkü içinde yaşadığımız toplumda analar hep acınacak haldeydi.

Üstelik, kendimizde gördüğümüz eksikliğin de aynasıydı onlar, özgüvenimizin yokluğunun birer ifadesiydi.
Kadın denen varlık, sahip olduğu özelliklerle dünyayı etkileyebilecek, yönlendirebilecek ve değiştirebilecek niteliktedir. Gerek zekâsı gerek duyarlılığı gerekse sezgileriyle ne isterse yapabilecek güce sahiptir.
Biliyorum; geçmişi hatırlayınca, gelecek düşleyince anlam kazanıyor.
AMA...
Bazı şeyleri ne kadar silmeye çalışırsanız çalışın izi geçmeyen yaralar bırakır yüreğinizde. İstediğiniz kadar kurtulmaya çalışın geçmişinizden, yine de çözemezsiniz kördüğümlerinizi.
Belki bir gün her şey değişir. Düzenler değişir,gerçekten hak edenler kazanır.Belkiler üzerinden gidemeyiz, biliyorum. Ancak yine de düşünmesi bile güzel?
İnsanlar özgür olabilmek için uçmak ister etrafındakilerde özgür olabilmeyi becerememişlerse o insan uçamasın diye onun kanatlarını tutmaya çalışır. Halbuki birisi uçabilse belki etrafindakilerinde uçabilmesine vesile olacak.
Şimdi alın elinize o ölü Yüreklerinizi ve yola koyulun. Sağda, solda anlatın büyük aşklarınızı, kalbinizin katilinin eşgalini, gördüğünüz nankörlükleri, yürek yangınınızı sorun sahte suratlara. Alamayacağınız cevapları arayın, cevapsız soruları kalbinize gömün yine adaletsiz dünyanının yalanlanları ile avunun sonuç?
İnsanoğlu çoğu zaman nankördür egoistir bencildir egoludur kendisi beceremiyorsa kimsenin üstün olmasını kabul etmez. 
Ama bildiğim tek şey var ki oda
kaderine mahkûm olan acizdir. Siz siz olun inandığınız yoldan asla vazgeçmeyin!.
ÇÜNKÜ...
Hayat varsa umut ´ta vardır.

Dünyada bir gün bile olsa hatırlanan biz kadınların dünya kadınlar günümüz kutlu olsun...

   • Cuma -8 ° / -22 ° Güneşli
  • Cumartesi -5 ° / -19 ° Güneşli
  • Pazar -2 ° / -17 ° Parçalı bulutlu