Gülten Aras Korkmaz


UMUTLA BEKLİYORUZ ZAMAN NE ZAMAN...

Herkesin gönlünce geçireceği, kazasız,belasız,hoşgörülü ve kimsenin üzülmeyeceği bir yılbaşı gecesi dilerim.


Yeni yıl diye bir şey yoktur, kaybolan zaman ve eskiyen nesneler ve her saniye zamanı avucunda tutamayan canlılar vardır.
Aslında bugünün diğerlerinden bir farkı yok. Bugün de kalbi kırılanlar var, yüreği acıyanlar var, gönlü burkulanlar var; yılın ilk günü gelen yürek yangınında yalım yalım yananlar var maalesef.
Gelecek zaman umutlarımıza bir şey getirmez, bize benliğimize ait beklentilerimizi dualar ve emeklerimiz getirir, geçici bu hayatta karanlık bir boşlukta asılı duran hayallerimizle yeni yıla "Merhaba!" Demek ne kadar samimi olabilir?
Son kullanma tarihinin geçmesine saatler kala eskimiş kalbindeki acılara, içindeki umutsuzluklara ve düşüncesiz düşüncelerine bir bir veda ederek gelecek olan güzel günlere gebe olan yeni bir yıla yerini bırakıp eskilere gidiyormuş gibi el sallıyor sanki. Geçmişinde neler sakladığını, hangi acılar yaşattığını sadece hayır niyetine bizde saklı kalmak üzere bırakarak.
Geçti bir yıl daha günümüzden gecemizden yani ömrümüzden.
2019 geride bırakırken iyi günleri de oldu kötü günleri de,acısı da mutluluğu da hüznü de neşesi de...
Yepyeni bir sayfa açmak üzere eski sayfasını kapatmaya hazırlanan hayatın yeni umutları salık vermesini umut etmek kalıyor sadece bizlere sanırsam.
Ertelediğimiz ne varsa bunları gerçekleştirmek için zaman gerekliyse o zaman ne zaman gelecek.
Biz beklemekten yorgun düştüğümüz anda gelecekse bir önemi olmayacak. Zaman gelsin artık.!
Dünyayı güzelleştirecek, kötülüklerden arındıracak, savaşları sona erdirecek, insanlığı yeniden ayağa kaldıracak bir yıl bekleyelim. Ama inanın bunları yapacak yine bizden başkası değil.
Herkesin gönlünce geçireceği, kazasız,belasız,hoşgörülü ve kimsenin üzülmeyeceği bir yılbaşı gecesi dilerim.
Sonuçta bir yılı bitiriyoruz,yeni yıla girebilmek hepimize nasip olsun inşallah.
Tüm kötülükleri geçmişe gömerek gelecek zamana ya nasip diyelim.2020 yepyeni bir nefes olsun huzur getirsin sağlık getirsin. İyilik ve sevgi akıtsın ruhlarımıza. Gönlünüz neyi istiyorsa gözünüz onu görsün diyerek en içten dileklerimle nice mutlu yıllar diliyorum..  • Cuma -8 ° / -22 ° Güneşli
  • Cumartesi -5 ° / -19 ° Güneşli
  • Pazar -2 ° / -17 ° Parçalı bulutlu