SİZİN, SİZDEN HABERİNİZ VAR MI?...
.
Tarih: 24.12.2015 11:34:33 / 1827okunma / 0yorum
Fırat Beyazıt ÇELİK

         Her yıla girmeden, yada yıldan bir kaç gün sonra dostları yad eder, aramızda olmayanları anarım.

Bu da benim için vazgeçilmez bir karar olmuş, iyi de olmuş, hiç olmazsa arada birde olsa dostlarımızı yad eder ve anarız.

          Gerçi bu yıl ki, anma yada yad etme biraz buruk olacak ama yinede olsun, prensibimizden vazgeçmiyelim.

          Daha evvel  Doğubayazıt´ta Kaymakamlık yapmış, başarılı bir çok esere imza atmış, Doğubayazıt´tan sonra bir çok yerde görevini başarı ile sürdüren, Konya eski Vali Yardımcısı ve şu anda Ankara Vali Yardımcılığını görevini yapan, İrfan Kenanoğlu Doğubayazıt´ı ve Doğubayazıt´lıları unutmamış ve her görüşmemizde, “Doğubayazıt´ı ve Doğubayazıt insanının o sıcak sevgisini özledim, bende Doğubayazıt´a selam söyleyin”der. Ve üzerimde kalmasın İrfan Kenanoğlu´nun hepinize çok selamı var.

             Abdullah Özbek, O da Doğubayazıt eski Kaymakamı ve şu an Mülkiye Başmüfettişlerinden Abdullah bey fırsat bulduğunda Doğubayazıt´a gelir ve Doğubayazıt´ı dolaşır.

 Doğubayazıt´lılara karşı olan sevgisini ve sıcaklığını onlarlan paylaşır gider. Bazen araya mesafeler girer, o da her görüştüğümüzde, “Doğubayazıt´a benden çok çok selam lütfen” der. Abdullah Özbek´inde sizlere çok selamı var.

              Nurullah Çakır, Doğubayazıt eski Kaymakamı ve Rize Valisi,Nurullah Çakır´ında başarı dolu bir grafiği var. Doğubayazıt´ta depremde evleri yıkılan bir çok kişiye betonarma evler yapıp, kışın soğunda onlara sıcak yuva yapan ve hala Doğubayazıt´lılar soğuk ve ayaz havalarında evlerinde oturup sobanın etrafında ısındıklarında her zaman Nurullah beyi yad eder ve kendisine her zaman dualar ederler. Nurullah Çakır´lan her görüşmemizde o da Doğubayazıt´ı ve Doğubayazıt´lıları unutmamış ve Nurullah beyinde sizlere bolca selamı var.

        Yaşar Olgun, Milli Eğitim Müfettişlerinden, Doğubayazıt´ın yetiştirdiği başarılı insanlardan biridir.Yaşar Olgun güzel fikirlerimizin eseridir.Gerek İstanbul´da,gerek Bursa´da görev yaptığı sürece tüm insanlarımızın her konuda yarıımına koşar,faydalı fikirleri ile yol gösterir.Yaşar Hoca´yı daha sonra geniş bir kapsamlı olarak yazıp anlatacağım,Yaşar hoca´nında her kese çok selamı var.

         Van´da Prof.Dr.Çetin Kotan ve Doç.Dr.Ahmet Koç, Erzurum´dan Dr.Elif Olcaysu,Dr.Osman Okan Olcaysu, Meyve veren çınar ağacımız,büyüğümüz, dayımız  Zeki İzgiey ve bizleri sürekli yad eden kızı Gülenay İzgiey,Yine Erzurun Karayazı´da sevgili arkadaşım Zabit Aktağ, Bodrum´da Doğubayazıt´lının derdi-durağı olan,insancıl kişiliğinden hiç ödün vermeyen Ali Eryılmaz, İzmir´den Abdullah Dumlu, Ekrem Aras, Ömer Çelik, Yusuf Salman, Aydın´dan Nihat Taştan,Eskişehir´den Dr.Akif Aladağ,Lütfi Toktaş,İbrahim Çevik,Yaşar Yıldız  ve Yavuz Karakaş. Azerbaycan´dan,bir çok insanın ekmek teknesi olan vefakar Doğubayazıt sevdalısı olan Fevzihan Aras, Mahmut Okçu, Yüreğimin vazgeçilmezi Trak´ya Edirne´den kadim dostum  Y.Mimar Metin Durmazçalışır,İngiltere´den sevgili kuzenlerim,abilerim Sedat Yıldırım,Suat Yıldırım,İzmit Sapanca´dan Nilay-Taner Aladağ,Tosya´dan Tünay  İzgiey,Tokat´tan Mesut Gürbüz,Ankara´dan Ömer Aladağ, Zelal Selki, Aynur Aladağ,Zonguldak´tan Karadeniz´in efendisi Altuğ Durgu,Rize´den Sultan Mert, Gebze´den Oğuz Kafkaslı,Turgay Kafkaslı,İstanbul´dan, Musa Turan, Halit Tozbey, M.Nuri Barış, Halis Tan, Fahrettin Kaya, ADF.Başkanı Hasan Turan,Sesi ve öz Kürtçesi ile bizleri mest eden,Hüseyin Turan, Abdullah Semetay, Doğubayazıt´tan Gazetemiz Sahibi Nezir Çelik, Gazetemiz Editörü Hamza Salman, Ali Tanrıverdi, Hasan Özbay,Hozan Yunus Agırı, Antalya´dan, Nihat Yıldırım, Filiz Aladağ-Mehmet Çelik, Malatya´dan Ersan Sarı,Ağrı´dan AGC.Başkanı Aleattin Aslan,Diyarbakır´dan Reşit Kızıl,Kastamonu´dan Ceyhun Dilekoğlu,Mustafa Aydoğan,Bingöl´den Hakan Arda,İsmail Gündüz,Mehmet Arda,Bayburt´tan Uğur Akkuzu,Mardin´denUz.Dr.Serkan Topçu, Veysi Elmas,Şanlıurfa´dan Op.Dr.İbrahim Teker,Kırklareli´nden Erol Elçioğlu,Ardahan´dan Mim.Ferhat Akbalık,Kars´tan Ayhan Azeri, Rami Yıldız,Cevdet Taşkıran,Iğdır´dan M.Emin Tanrıverdi,Giresun´dab Mustafa Pandır,Bursa´dan Ahmet İptaş,İzmit Dilovası´ndan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Şahin, ve adını sayamadığım bütün dostların size selamları var, yeni yılınızı içtenlikle kutluyorlar.

KUTLUYORUM!

        Gazetemiz sahibi  kardeşim Nezir Çelik´in kızı, Dengi Çelik´in  Doğubayazıt´ta yapılan düğün törenine işlrimin yoğunluğu nedeni ile katılamamıştım.Geçte olsa yeğenimi tebrik eder,Allahtan hayat boyu mutluluklar diler ve aile fertlerini tebrik ediyorum.

          Ve yine Dayımız Meyve veren çınar ağacımız Zeki İzgiey´in torunu, Gülenay´ımızın sevgili oğlu Mehmet Fırat´ında Erzurum´da yapılan düğün törenine yine işlerimin yoğunluğu nedeni ile katılamamıştım.Gençleri tebrik eder, hayat boyu mutluluklar dilerken, aile fertlerinide kutluyorum.

        MUTLUYUZ!

       Gazetemiz sahibi kardeşim Nezir Çelik´in kızı sevgili Yeğenim Yaren Çelik dört yıllık bir üniversite maratonuna katılmış, 2 yıl sonra faydalı bir insan olarak aramıza katılacak.Yeğenime başarılar dilerken sebgili Nezir ve eşi Refika´yı  tebrik ediyorum.

         Ferit Ay´da oğlu Deniz Ay´ı okula kayıt ettirdi. Deniz´mizde okuyacak,bir deniz gibi taşacak,sel olup halkına derman dağıtacak.Deniz tıpta okuyor,doktor olacak,o da Doğubayazıt´lı doktorların kervanına katılacak.Denize başarılar,Zübeyde-Ferit Ay´ıda kutluyorum.

         Nilay-Tamer Aladağ´da sevgili Aytu´larını üniversiteye verdiler. Sevgili yeğenim Aytuğ Aladağ dört yıllık bir maratondan sonra faydalı bir kişi olarak aramızda olacak.Aytu´nun yolu açık olsun,Nilay-Tamer Aladağ´ı da kutluyorum.

ÜZGÜNÜM

      Sevgili Arkadaşlarım, Ferit Ay´ın dayısı,  Salih Deniz´in amcası Mele Abdurrahman Deniz geçtiğimiz günlerde Allahın Rahmetine kavuştu.Başta Ferit Ay ve Salih Deniz olmak üzere tüm aile bireylerinin başı sağolsun.

 ÖZLEDİKLERİM

       Rahmetli Annem Naime Çelik ve Babam Halit Çelik´ten sonra en çok özlediklerim arasında, Rahmetli Asım Aladağ´ın o heybetli yürüyüşü, o dostane fikir verişini,arkadaş gibi oturup kızmadan, sıkılmadan akıl verişini özledim.

Evet özledim hemde çok özledim. İlhan Aladağ´ı özledim. Şu an onunla tekrar Çamlıca tepesinden İstanbul´un o eşsiz manzarasına bakıp, halkımın geleceğini tartışmak isterdim.Ya Mehmet Selki´ye ne demeli, cesaretli, azimli, hiç bir şeye yenilmezdi, sadece ölüme yenildi.

Şimdi ve şu an onunla beraber olmak, sırt, sırta verip, ezilen ve sömürülen  halkımın kavgasını vermek isterdim. Bizim Memiş, yani yeğenim, yüreğim, Mehmet Tayfur´lan bir Bağdat caddesi yada Beyoğlu İstiklal caddesinde yürümek isterdim.

Ne bileyim mesala Kadıköy sahilinde oturup, sohbet ederken bir kaç soğuk bira devirmek isterdim.Rahmetle saygıyla, sevgi ile anıyorum her kesi...

      Evet acısıyla,tatlısıyla 2015 yılını geride bıraktık.Yeni bir yıla giriyoruz.Umarım yeni yıl hayırlı bir yıl olur.

Bu arada yeni yılda dünyaya barış, tüm halklara baskısız, sömürüsüz bir ortam içerisinde her kese nice güzel yıllar dileği ile selamlar, saygılar…

            

Anahtar Kelimeler: SİZİN, SİZDEN, HABERİNİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
2018 CANIMIZI YAKTI… (05 Ocak 2019 - Cumartesi)
SIKINTI VAR… (15 Ekim 2018 - Pazartesi)
BAY-DER´İN DÜNÜ BU GÜNÜ… (17 Haziran 2018 - Pazar)
CANIM KARDEŞİM ASIM ÇELİK… (30 Mart 2018 - Cuma)
BAY-DER ARTIK BURSLARLA İLGİLENMİYOR. (25 Şubat 2018 - Pazar)
ÖZTÜRK´LERİN MUHTEŞEM DÜĞÜNÜ… (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
DOST!... (09 Aralık 2017 - Cumartesi)
HÜSEYİN DUMLU BİR EFSANEYDİ… (27 Kasım 2017 - Pazartesi)
BU RÜYALAR BİR GERÇEK OLSA!... (11 Kasım 2017 - Cumartesi)
20.YIL TEŞEKKÜRÜ… (05 Kasım 2017 - Pazar)
20. YILA GİRERKEN… (08 Eylül 2017 - Cuma)
EVLERİMİZ ESKİDEN KERPİÇTENDİ… (19 Haziran 2017 - Pazartesi)
ABDULLAH SEMETAY ve İYİLİK-DER… (04 Haziran 2017 - Pazar)
BUNLAR BİRER ÖRNEK!... (11 Mayıs 2017 - Perşembe)
İKİ GÜZEL DOSTA SELAM OLSUN… (20 Nisan 2017 - Perşembe)
HER ŞEY DOSTANE OLMALI!... (02 Nisan 2017 - Pazar)
ACIYI BAL EYLEDİK... (28 Şubat 2017 - Salı)
MENAJERLİ SANATÇILARA DEMEM ODUR Kİ… (22 Şubat 2017 - Çarşamba)
MERVE VE HÜSEYİN´İN DÜĞÜNÜ… (09 Şubat 2017 - Perşembe)
DOSTLARIN YENİ YIL MESAJLARI… (31 Aralık 2016 - Cumartesi)
19. YILIMIZA GİRERKEN… (01 Aralık 2016 - Perşembe)
BU METİN´İ İYİ OKUMAK LAZIM… (16 Kasım 2016 - Çarşamba)
DOĞUBAYAZIT´LININ DİK DURUŞU… (27 Eylül 2016 - Salı)
BAZILARI BUNLARI BİLMELİ… (10 Eylül 2016 - Cumartesi)
MUSA TURAN´IN SELAMI VAR… (29 Temmuz 2016 - Cuma)
BAY-DER´İN BAŞINA GELENLER (02 Haziran 2016 - Perşembe)
BENİM METİN´LERİM... (02 Mayıs 2016 - Pazartesi)
BAZILARINA BUNLARI ANLATMAK LAZIM... (03 Mart 2016 - Perşembe)
DİYADİN-DER (17 Şubat 2016 - Çarşamba)
BAY-DER NELER EDER?... (27 Kasım 2015 - Cuma)
AĞRI`DAKİ İDARECİLERİ ELEŞTİRİRKEN... (28 Eylül 2015 - Pazartesi)
ARADA BİR DOĞUBAYAZIT´I YAD ETMEK... (27 Eylül 2015 - Pazar)
CEVAT İSSİ´DEN YANIT GECİKMEDİ… (12 Ağustos 2015 - Çarşamba)
DOĞUBAYAZIT´LI İŞ ADAMLARINA SESLENİŞ (06 Ağustos 2015 - Perşembe)
DOĞUBAYAZIT VE İRAN (25 Temmuz 2015 - Cumartesi)
DOĞUBAYAZIT´TAN KOBANİ´YE UZANAN ELLER (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
BAY-DER İÇİN İFTAR VAKTİ (04 Temmuz 2015 - Cumartesi)
AĞRI´NIN AĞRILARI VAR!... (01 Temmuz 2015 - Çarşamba)
VİLAYETİMİZİ GERİ İSTİYORUZ (19 Haziran 2015 - Cuma)
BAY-DER´İN PİKNİĞİ ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ, (17 Haziran 2015 - Çarşamba)
BANKALAR KESİK ATIYOR (04 Haziran 2015 - Perşembe)
Sayfa:
E-Gazete -2-
SAYFA EDİTÖRÜ
RESMİ İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ağri için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:36 07:20 12:20 14:45 17:03 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM