NEZİR ÇELİK


ŞAFAKLA BİRLİKTE HER KES CADDEDE, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELSİN?...

Doğubayazıt Çarşı Caddesi Yaya Trafiğine de Kapansın…


Doğrusunu söylemek gerekirse bizim hemşerilerin bir kısmı adeta sokağa çıkma yasağına çanak tutuyor.

Sabahın köründe gelip Çarşı Caddesinde dolanıp duruyorlar.

Üstelik caddedeki işyerleri kapalı olduğu halde. Ne var burada anlaşılmış değil. Belki de bir buluşma noktası olarak kabul ediliyor.

Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu bas bas bağırıyor, aranızdaki mesafeyi uzak tutun biri birinize fazla yanaşmayın dediği halde kimsenin tınladığı yok. Bunun sonucu hastalığın yayılması ve sonuçta daha ağır yasakları gelmesidir.

ÇARŞI CADDESİ YİNE KALABALIK.

 Sanki çok net talimat istiyorlar gibi bir davranış içindeler. En iyisi ÇARŞI CADDESİ YAYA TRAFİĞİNE kapatılsın ve mesele kökten çözülsün.

Cadde ve meydanların yaya trafiğine kapatılmasının Türkiye'de örnekleri vardır. O sebeple madem bazı hemşerilerimiz Çarşı Caddesi buluşmalarından vazgeçmiyorlar o halde bu caddeden, yaya geçişleri  yasaklansın ve böylece insanların bir araya gelmeleri bir şekilde önlensin.

ÇARŞI CADDESİ neresidir bilmeyenler olabilir. 

Her gelen Belediye Başkanı ve Kayyum başkan vekilleri tarafından ismi, sık sık değiştirilen ilçenin ANA CADDESİ olup, İnzibat köprüsünden Belediye Binasına kadar olan bulvarı kapsıyor.

O nedenle bu cadde eski kimliğine kavuşsun artık.

Çünkü ne isim verilirse verilsin halk, orayı ÇARŞI CADDESİ olarak biliyor ve bilecektir.  • Cumartesi 2 ° / -3 ° Bulutlu
  • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
  • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak