Hüseyin DEMİR


Özellikle Taziye ziyaretlerinde; Maske, sosyal mesafe ve Hijyene dikkat edelim.

Doğu ve Güneydoğuda yaşayan iyi ve yürekli insanlarımızla gurur duyuyorum!


Batı illerinde kapı komşusuna selamı çok gören insanların yaşadığı bu çağda!

Tanıdıkları insanların mutlu günleri;düğün, kına, sünnet ….  vb.  özel günlerde yalnız bırakmayan ,Acı ve kederli günlerde gerek cenaze namazı olsun gerek taziye ziyareti olsun gerekse de merhum/merhume için verilen mevlitlerde tanıdıkları tanımadıkları hemşerilerinin yanında olup açısını veya mutluluğunu paylaşarak desteklerini sunan güzel yürekli kalender hemşerilerimi  en kalbi duygularımla ile selamlıyorum. iyi ki varsınız

Saygıdeğer hemşerilerim;

Diyarbakır'da, bir mevlit yemeğine katılan koronavirüs hastası, 37 kişiye virüs bulaştırdı.

Bunun gibi nice olay haberlere yansımakta ve dolaysıyla Doğu ve Güneydoğu illerinde  koronavirüs e yakalanan insanlarımızın sayısında ciddi bir yükselme gözlenmekte ve bu durum ,sizleri seven kişileri ve de bizleri üzmektedir.

Doğu ve güneydoğuda yaşayan kardeşlerimiz,  Allah'ın rahmetine kavuşmuş insanımıza rahmet okumak ve okutmak için toplanmaya büyük önem verdiklerini biliyoruz ve taktir ediyoruz. Unutmayın ki korona illeti yakın mesafe ile bulanmaktadır ve Biz hakkın  rahmetine kavuşmuş kişi için rahmet okutacağız diye toplanıp, birinin hastalanmasına vesile olursak emin olun bu dini açıdan da son derece sakıncalı olur.

Bundan dolayı;

Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan kardeşlerimin koronavirüs  pandemisinden dolayı dayanışma kültürünü maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyarak yapmaları çok büyük önem arz ediyor.

Koronavirüs bitmiş değil ve artık kontrollü sosyal hayat standartlarına uyarak yaşama mecburiyetindeyiz. Maske, sosyal mesafe ve temizlik. Bunlara dikkat etmediğimiz sürece vaka sayıları artacak ve eskiden daha kötü olacaktır. Bundan dolayı hemşerilerimin hepsi  maskesini taksın, sosyal mesafeyi korusun ve el hijyenine çok dikkat etsin.

Taziye bildirmek için olsun ,mutlu gününde yanında olduğunu bildirmek için;

Telefon etmek bu süreçte daha doğrudur diye düşünüyorum

Taziye bildirmeyi, sosyal medyadan yapmak bilmeyenlerinde rahmet okumasına vesile olacağı için daha fazla kullanmak daha doğru olur kanaatindeyim.

İnşAllah Korona tamamen bittiğinde, toplanıp Allah'ın rahmetine Kavuşmuş sevdiklerimize daha fazla dua ile anacağımız günlere kadar herkesin önce kendi sağlığını sonra başka insanın sağlığını da düşünerek daha dikkatli davranmasını rica ediyorum.

Yüce Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Hayırlı günler dilerim.  • Pazar 2 ° / -10 ° Güneşli
  • Pazartesi 1 ° / -7 ° Hafif kar - Sağanak
  • Salı 2 ° / -7 ° Parçalı bulutlu

Ağrı

28.02.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI