Atilla KOÇ


ÖĞRENCİ TERCİHLERİ % 99 DOLAYINDA, AĞRI IC ÜNİVESİTESİ TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

Üniversite İmkanları Her Geçen Gün Bollaşıyor


Ağrı IC Üniversitesi her geçen gün öğrenci sayısını artırmaya devam ediyor. Ağrı Üniversitesinin tercih etmesi sonucu bu yıl Üniversitenin bütün fakülte ve yüksek okulları tam kapasite çalışacaklar.

Yapılan açıklamalara göre nerede ise tamamı 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre lisansta yaklaşık yüzde 99’luk doluluk oranına ulaşmıştır.

ÖSYM tarafından açıklanan YKS tercih sonuçlarına göre, 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi için lisans ve ön lisans programlarındaki 3 bin 90 kontenjana 2 bin 988 öğrenci yerleşti

Lisans düzeyinde tercih edilebilirlik oranı yüzde 98.99, ön lisans düzeyinde ise yüzde 92.93 olarak gerçekleşti. Toplamda ise tercih edilebilirlik oranımız  %96.69 oldu.

Bu yıl 4 bölüm ile öğrenci alınan Doğubayazıt Ahmed-i Hani MYO doluluk oranımız ise yüzde 97 olarak gerçekleşti.

Öğrenci sayısının son 3 yıl içinde devamlı artış göstermesi halk arasında olumlu karşılandı.

Bu başarıdan Üniversite Yönetiminin gayretlerine de dikkat çeken vatandaşlar" Rektör Abdülhalik Karabulut, geldiği günden itibaren  çok iyi bir çalışma programı uyguladı.  Her ortamda Ağrı IC Üniversitesinin tanıtımını yaptı, öğrencilere sağlanan sosyal olanakları artırdı, belediye ile yapılan görüşmeler sonucu öğrenci ulaşımını ucuzlattı vs." diye konuştular.  • Pazar 8 ° / -3 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 8 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 5 ° / -2 ° Parçalı bulutlu