NEZİR ÇELİK


HİZMET, HEZİMET OLMASIN…

Olumlu bir intiba gelecek yılların referansıdır.


Doğubayazıt’a ait tarihi değerleri korumayı başaramazsak şayet değersizleşiriz.

Bu tespiti yapmak için uzman olmak gerekmiyor. Lakin konunun uzmanları ve yetkili mercileri de hiç bir şey yapmıyorlar.

Doğu Anadolu’nun en güzel yeridir Doğubayazıt.

Doğubayazıt’ı özel kılan,

İshakpaşa sarayı , Ahmede Xani türbesi ve göğe ser  dikmiş Ağrı dağı sülietidir. Bu değerler yöremizi herhangi bir yer olmaktan tenzih ediyor.

Ayrıca şehrimize yapılan ziyaret turları ve turistik geziler ise defaatle zikrettiğimiz üzere, zor durumdaki esnafımızın kalkınması için büyük bir fırsattır kıymetini bilene.

Takdir edersiniz ki herkes farklı kültür izleri taşıyan tarihi kıymetleri, ziyaretler için tatil fırsatlarını değerlendiriyor, yoksa hiç kimse  birilerinin karakaş kara gözünü görmek için para harcamıyor.

İşin en önemli ve farklı bir boyutu ise Doğubayazıt’ı bu eşsiz tarihi kıymetlerini ziyaret için gelen konuklarını karşılamaya hazır olup olmadığıdır.

En basitinden örneklendirecek olursak, evimize gelen bir misafir için elbette hazırlık yaparız bu karşı tarafa saygıdır, tıpkı bu saygıyı beklemek en doğal hakkımızın olduğu gibi.

Sokaklar, parklar, dinlenme alanları, lokantalar, otel ve daha nice hizmet alanları ise malumunuz ilk intibadır DOĞUBAYAZIT adına.

Olumlu bir intiba ise gelecek yılların referansıdır.

Hiç bir kul yapısı ömürle yarışmaz dolayısıyla daima yenilik ve tadilat gerektirir.

Fi tarihinden kalma hizmetlerinde elbet tekrarı zaruridir. Amma velakin görünen köy ortada, kılavuz bile taleplere hak verir neticede.

DOĞUBAYAZIT halkı gelenden gidenden vazgeçti, kendisi için istiyor bu hizmetleri. Parklarda, sokaklarda, özel alanlarda, hizmet bina önlerinde velhasılı kelam adım attığı her yerde, boş vermişliği görmekten yoruldu bu insanlar artık.

Kanaatim odur ki bizim insanımız her şeyin en iyisini biliyor ve layıktır.

Kendisine çok görülen hizmette kusur varsa bu yapmayanların iyiyi güzeli bilmemesinden kaynaklanıyordur. N.Çelik...  • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
  • Perşembe 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 23 ° / 8 ° Güneşli