Gülten Aras Korkmaz


HER SEVGİDE AYRI HÜZÜN BARINDIRAN YILLAR...

.


Bu acımasız dünyada vicdanını dünya malına satan insanlar sayesinde acıyı taaa dibine kadar yaşamış bir insan olarak diyorum ki...

İnsan hayatı boyunca hayal ederek yaşar. İnsanlar kurmuş oldukları bu o hayallerde, genellikle olmak istedikleri yerde olmak istedikleri insanlar ile birlikte olurlar.

Yeni yıl ise insanların hayal kurmaları için bir bahane olmaktadır.

İnsanlar, eski yılda yaşadığı iyi ya da kötü anıları geride bırakarak yeni bir yılda yeni bir sayfa açma umudu içerisinde olurlar. Her insan yeni yıldan farklı bir şey ister. Kimi para, kimi sağlık, kimi huzur, kimi arkadaş, kimi ekmek istemektedir. 

Çocuğunun karnını doyuracak yoksul bir baba için ne anlamı var yeni yılın. Çocuğuna bir bardak süt verememiş bir anne için yeni yıl, eski yıl ne farkeder?

Dünyada her gün açlıktan, soğuktan, hastalıktan, Bunlar bitti derseniz tamam herkes kutlasın sevinsin insanlar...
Fakat her insanın yeni yıldan ilk olarak istemesi gereken şey, bir insan için bu hayattaki en önemli kavram olduğundan dolayı elbette ki sağlık olmalıdır.

Yeni bir yılı sadece hayal ediyorum. İçinde sevginin olduğu, gerçek dostlukların olduğu, kavganın ve her türlü insanlık dışı tavır ve davranışların yok olduğu, açlıkların, sefaletlerin, eğitimsizliğin olmadığı, dünya malı için kardeşin kardeşi sokağa atmadığı, savaşın olmadığı, çocukların annesiz babasız olmadığı, bir yılı sadece hayal ediyorum.

Yeni bir yıl düşlüyorum. Dünyada kimsenin herkesin birbirine saygı sevgi ile baktığı yeni bir yılı sadece hayal ediyorum.
Ben...

Dost diye bildiğim gerçek düşmanlarımı tanıdım ve hiç kimsenin yaptığının yanına kalmadığına tanık oldum.
Dileklerimizin gerçekleşmediği sadece düşlerde kaldığı bir yılı bırakıp, yine aynı sıkıntıların yaşandığı bir yıla sevinerek girilebilir mi? Ben böyle yeni yıl istemiyorum.

Cennet ve cehennemi bir arada yaşadığımız bu kirli dünyada insanların umudunu kırmayan vicdanlı ve merhametli insanlarla karşılaştır beni ve tüm dostlarımı ya rabbim...

Benim yeni yıldan beklentim barış ve adalet...

Umarım gerçekleştiğini görürüz.

Yinede benim sevdiklerim, dostlarım için dileğim hep mutlu kalın, yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.
Yeni yılın ışıltısı sarsın tüm evreni kötülükler ve kötü niyetli insanlar bizden uzak olsun inşallah...

NİCE MUTLU YILLARA...

   • Cuma -8 ° / -22 ° Güneşli
  • Cumartesi -5 ° / -19 ° Güneşli
  • Pazar -2 ° / -17 ° Parçalı bulutlu