NEZİR ÇELİK


HALKIN UMUDU EMİN UÇAR

VEFANIN ÖRNEĞİ İŞTE BUDUR


DOĞUBAYAZIT ARKOZ ÇİMENTO OLMAZSAYDI HALKIN HALİ NİCE OLURDU?

Geçmiş yıllarda Doğubayazıt’ta “Bir Çimento Fabrikası Kurulsa, bölgedeki bu ham madde değerlendirilse Ağrı için çok yararlı olur” diye düşünüyordum.

Sonunda hemşerimiz ünlü işadamı Emin Uçar, bunu gerçekleştirdi. Bu da gösteriyor ki bir şey içtenlikle arzulandığı zaman, bir gün mutlaka erbabı tarafından fark edilir ve sonunda vücut bulur. Çünkü aklın yolu bir tanedir.

Fabrikada birçok kişi çalışıyor, bunun yanında da ticari ilişki olarak da bir o kadar da insan yararlanıyor.

Ağrı bölgesinde Bütün bu ticari, sınai ve istihdam, Doğubayazıt´ta icra edildi. Dolayısıyla bu faaliyetten bütün hemşerilerimiz doğrudan ya da dolaylı olarak yararlanıyor.

Emin Uçar hemşerimiz de ilk sanayi yatırımını Doğubayazıt´a yaptı ve bundan sonra soyadı gibi UÇAR ve daha da büyür inşallah.

O nedenle Sadece İshakpaşa Sarayı, Meteor Çukuru, Nuh´un Gemisi, Ağrı Dağı gibi turizme yönelik değerler, ilçemizin kalkınmasına yetmiyor. Doğubayazıt´ta özellikle istihdama yönelik yatırımlara ihtiyaç vardır.

Onun içindir ki hemşerilerimiz, işsizlik sebebiyle gözünü GÜRBULAK kapısından ayırmıyor. Komşu İran´a gidecek oradan biraz ucuz yiyecek ya da yakıt getirecek satacak vs.

Bu da istikrarlı bir geçim kaynağı değildir. Bir gün olur, başka gün olmaz, sonuçta yabancı bir ülke, gümrük duvarları beklenmedik bir şekilde her an yükselebilir.  

VEFA BORCU DEDİĞİMİZ

Doğubayazıtlı Değerli İş Adamımız EMİN UÇAR´IN büyük bir gurur ve takdir ile anılacak olan 'DOĞUBAYAZIT ARKOZ ÇİMENTO FABRİKASI´nı bölgeye kazandırması gerçek bir vefa örneği olduğu kadar, yurt içi ve yurt dışında yaptığı akıllı yatırımlarla nasıl ön plana çıktığını gözler önüne seriyor.

Doğubayazıt ARKOZ Çimento Fabrikası YÜZLERCE kişiye iş imkânı sağlıyor.

Yüzlerce insan kendi bölgesinde sunulan bu iş imkânıyla evine ekmek götürebiliyor, sosyal güvencesi olmakla beraber, aileler kendilerini daha güvende hissedebiliyor.

DOĞUBAYAZIT SİZİN YAPTIĞINIZ BU VEFAYI UNUTMAYACAKTIR  EMİN BEY...


  • Salı 0.3 ° / -5.4 ° Yogun kar yagisli
  • Çarşamba 0.1 ° / -6.8 ° Düzensiz orta kuvvetli karli
  • Perşembe -0.5 ° / -7.9 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar

Ağrı

31.01.2023

  • İMSAK 06:42
  • GÜNEŞ 08:09
  • ÖĞLE 13:22
  • İKİNDİ 16:01
  • AKŞAM 18:26
  • YATSI 19:48