MEHMET KOÇ


ERKEN SEÇİM SÖYLEMİ

BANA KALIRSA KİMSE ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR


Bu yıl bir erken seçim beklediğini söyleyen bazı siyasi liderler, bu söylemlerinin gerçekleşmeyeceğini sanırım kendileri de biliyor.

Çünkü ister istemez insanın aklına şu soru geliyor, seçim neden olsun ki, hem mevcut iktidar buna evet demez hem de halk, çok istekli değil. 

Aslında vatandaş nezdinde erken seçim konusu çokta tartışılmıyor. Çünkü şu sıralar her kes seçimden değil PANDEMİ’den söz ediyor.

Öte yandan bozuk olan ekonomiyi düzeltmek için Cumhurbaşkanının yeni tedbirlere başvurduğu bir sırada, bu tedbirlerin sonuçları alınmadan hiç kimse seçime gitmez ve gündeme bile getirmez.

Dikkat edilirse AK Parti, başta hukuk olmak üzere bir çok alanda  demokratikleşme noktasında reformlar yapacağından söz ediyor. Bu durumda seçime gidilir mi?

Bana kalırsa muhalefet’te de seçim istemiyor. Çünkü yapılan anketlere bakılırsa muhalefet oylarında da ciddi bir artış görünmüyor. Bu da şunu gösteriyor, bir erken seçim olsa bile mevcut sonuçların fazla değişmeyeceği ortadadır.

Kaldı ki muhalefet partileri çok rahat değildir. Kendi içlerindeki bölünmeler orta yerde duruyor. Bu sıkıntılar yaşanırken erken seçimden randıman alamazlar..

Ayrıca vatandaş, yaşadığı sorun ve sıkıntıları çözeceğine inandığı bir parti de göremiyor sanki. Sıkıntıları aşacak birilerini görse, belki o zaman erken seçimi düşünür. Aksi durumda erken seçimi neden istesin ki?

Bana kalırsa kimse erken seçim istemiyor.

   Biraz da parti teşkilatlarını canlı tutmak için bu haberler ortaya atılıyor gibi.  • Pazartesi 9.3 ° / 1.9 ° Dağınık bulutlar
  • Salı 14.1 ° / 3.7 ° bulutlu bulutlar
  • Çarşamba 10.8 ° / 1 ° Light rain