NEZİR ÇELİK


DOĞUBAYAZIT ŞEHİR PARKI BAŞKA BAHARA… BU ARAZİ ÜZERİNE TAM BİR TOTO OYNANIYOR…

Devletin Arsalarına Dokunulmasın… Halkın Beklentileri Karşılansın…


Doğubayazıt`ta aynı bölgede olan ve biri birine bitişik eski hastane, hastane lojmanları ve bazı askeri lojmanların yıkılmasından sonra ortaya çıkan geniş arsanın ne yapılacağı merak ediliyordu. 
Uzun süre atıl durumda bulunan resmi kurumlara ait arsalar ne yazık ki bir hizmette kullanılamadı.

Bahsettiğimiz yer Eski Hastane ve çevresindeki yerlerdir. Doğubayazıt Halkının beklentisi bu yerlerin birleştirilerek bir şehir parkına dönüştürülmesi idi ve bu mevzu her vesile ile dile getiriliyordu.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’da bir çok konuşmasında buna işaret etmişti. Her yerde halkın yoğun bir şekilde yararlanabileceği parkların oluşturulması yönünde idi.

Bir çok il ve ilçede benzeri parklar yapıldı fakat ne hikmetse Doğubayazıt bu sosyal imkandan yararlanmadı.

Aslında istenseydi Şehir yada Millet Parkı, pek ala bu alanda yapılabilirdi.

Zamanın yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde onların da kanaatleri bu yönde idi. Ama olmadı.

Sadece eski itfaiyenin yerinde yeşilliği olmayan  bir çocuk parkı Eski Kaymakam Ulaş Akhan, tarafından yaptırılarak oluşturuldu hepsi o kadar. Bunun da bir kısmı ihtilaflı durumdadır.
Ağrı milletvekillerinin istemesi halinde arsanın park olabileceğini söyleyen vatandaşlar, “milletvekilleri isterse bu arsa hemen parka dönüşür. Bu arsa Özel İdare tarafından park yapılabileceği gibi, belediyeye devretmek suretiyle de bir parka dönüştürülebilir. Böylece, Doğubayazıt nefes alınabilecek açık bir sahaya kavuşmuş olacaktır” dediler.
Eski Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan’ın söz konusu arsayı zamanında park yapmak istediğini ifade eden vatandaşlar, “zamanın valisi şehrin ortasındaki bu boşluğu bir yeşil alana dönüştürmek istiyordu. Fakat buralar sağlık ve savunma bakanlıklarına tahsisli olduğu için öncellikle bu tahsis kararlarının kaldırılması gerekiyordu. Bu işi de ancak milletvekilleri yapamadı. Onlar da bu gibi işlerle pek alakadar olmadıkları için iş uzayıp gitti” diye konuştular.
Bir çok vatandaş da bu arsanın park yapılmayacağını, yine bir ilerine tahsis edileceğini bu arsa üzerinde bina yapılacağını söylüyorlar.
Tam bir Park Toto oynanıyor. Bakalım nasıl sonuçlanacak hep beraber göreceğiz...

Öte yandan, Bu arazinin satın alınmasına yönelik bazı şahısların devrede olduğu, Ankara’da büyük bir trafiğin keşmekeş yaşandığı ise alınan bilgiler arasında…

Eğer böyle bir durum söz konusu olursa, DOĞUBAYAZIT TAM BÜYÜK BİR BETON ŞEHRİNE DÖNECEK.
Bu da böyle biline…  • Cuma 6 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 5 ° / -3 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 2 ° / -3 ° Parçalı bulutlu

Ağrı

15.11.2019

  • İMSAK 05:18
  • GÜNEŞ 06:45
  • ÖĞLE 11:57
  • İKİNDİ 14:36
  • AKŞAM 17:00
  • YATSI 18:21