NEZİR ÇELİK


BİŞAR ÇOKTİN İLE DEĞİŞEN DOĞUBAYAZIT’IN ÇEHRESİ

HEM OKULA, HEM AĞAÇ DİKİMİNE HEMDE SPOR’A DEĞER KATAN ÇOKTİN AİLESİ


Son bir yıl içerisinde Doğubayazıt‘ın fiziki çehresi değişti. Bir yıl içerisinde diyorum. Çünkü gözle görülür bir çehre değişti de ondan yazdım.

Hemşehrimiz İş Adamı Bişar Çoktin, sayesinde dışarıdan gelen insanlar yerli ve yabancı turistler Doğubayazıt’ın çehresinin değiştiğini söylüyor.

BC GROUP, Çoktin Ailesi,  “Yeşil bir Doğubayazıt için” yola çıkarak, Doğubayazıt'ı görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir şehir konumuna getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına destek sundu.

Bu bağlamda, Doğubayazıt’ın birçok yerine ÇINAR ağaçları diktiren Bışar ÇOKTİN, İlçenin ihtiyaç duyduğu park ve bahçe gibi pek çok alanda ağaç dikim çalışmaları için 6 bin çınar ağacını her yere diktirdiği gözlendi

Bu güne dek Doğubayazıt’ta sayısız hizmetler yapmış olan ÇOKTİN ailesi, eğitim-öğretime her zaman tam destek vermeye devam ediyor.

Son olarak Doğubayazıt’ta inşası devam eden ve yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak olan Ömer Çoktin Fen Lisesinin yapımını üstlenen Çoktin ailesi, önümüzdeki yeni eğitim-öğretim yılında da öğrencilere destek sağlamaya devam edecek.

Bışar ÇOKTİN’in yaptığı okul, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 8. ve 12. sınıflara her ay düzenli olarak deneme sınavı yapılmasına destek olacağı da alınan bilgiler arasında.

SPOR Olarak ta Doğubayazıt Belediye spora çok büyük imkanlar sağladıkları da her kes tarafından bilinmektedir.

TEŞEKKÜR

Bu konuda Memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, “İş adamı Hemşehrilerimiz, ÖMER, Baran ve Bişar Çoktin beylere çok teşekkür ediyoruz. Yıllardır bir çok iş insanı hemşehrimiz, memleketimiz için yatırımdan söz ettiler. Verilen sözlerin hiç biri gerçekleşmedi. İlçemizdeki öğrenciler civar illere gidip büyük sıkıntılarla okumaya çalışıyorlardı. Onların sayesinde artık öğrencilerimiz dışarı gidip okumayacaklar. Kıymetli Çoktin ailesinden Allah razı olsun.” dediler.

 


  • Salı 0.3 ° / -5.4 ° Yogun kar yagisli
  • Çarşamba 0.1 ° / -6.8 ° Düzensiz orta kuvvetli karli
  • Perşembe -0.5 ° / -7.9 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar

Ağrı

31.01.2023

  • İMSAK 06:42
  • GÜNEŞ 08:09
  • ÖĞLE 13:22
  • İKİNDİ 16:01
  • AKŞAM 18:26
  • YATSI 19:48