NEZİR ÇELİK


BARIŞ VE BİŞAR ÇOKTİN KARDEŞLERİN SAYESİNDE DOĞUBAYAZIT FUTBOLDA İLERLEME YAŞADI

DEMEKKİ NEYMİŞ İÇTEN GELEN SAMİMİ MEMLEKET SEVGİSİ BUDUR


BAZI CAKA ATAN HEMŞEHRİLERİM VEFA BORCU AĞIZLARA LAKIRDI ETMİŞ, VEFA BORCUNU ÖDEYECEKSENİZ GELİN BC ŞİRKETLER GRUBU YÖNETİMİ GİBİ VEFA BORCUNUZU ÖDEYİN…

Öyle perde arkasında lafla peynir gemisi yürümez.

Bu konu hakkında önemli not olarak aşağıda naçizane fikrimi beyan edicem.

ASIL MEVZUMUZA GEÇELİM…

Doğubayazıt yıllardır spor üzerine uğraş verdi. Doğubayazıt Belediyesinin ismi altında oluşan takım şimdilik iyi yerlerde görünüyor.

BC ŞİRKETLER GRUBU’nun maddi imkanlar sunduğu takım liderliğe oynadığı da fikstürlerde mevcut.

Doğubayazıt Belediye Spor ’un Başkanı Barış ve Bişar Çoktin kardeşler devre arası yaptıkları yeni transferlerle ligin ikinci yarısında Doğubayazıt halkına özlenen şampiyonluğu yaşatacaklarına inanıyoruz. Gazeteci olarak Fazla Futboldan anlamam. Ama dilimin döndüğünce sizlerle bir şey paylaşmaya gayret göstereceğim.

Başkan Çoktin, tarafından Doğubayazıt Belediye Spor takımının tüm futbolcularına, Alanya’da kamp yaptırılarak, takımın ligin ikinci yarısına hazırlanması için imkanlar sunduklarını biliyoruz.

Çoktin Kardeşler, Doğubayazıt Belediye Spor takımına dünden bu güne kadar, tüm masrafları sırtladıklarını ve hiç dile getirmeyerek vefa borçlarını bir bir ödediklerini biliyorum.

Artık her biri final niteliği taşıyan maçlar oynanılacağı ve bu finallerin ilkini de 30 Ocak2022 günü Erzurum İdman Gücü ile Doğubayazıt’ta oynayacağı alınan bilgiler arasında…

Takım’ın 9 maçı daha var. Eğer bunu başarırsa Kİ başaracağına kuşkumuz yok.  3. Lig kaçınılmaz olacak.

Bu konuda görüşlerini bildiren BC ŞİRKETLER GRUBU yönetiminden Bişar Çoktin ne demişti,  "Bizler memleketimiz için elimizden ne geliyorsa seve seve yapıyoruz. Bunda hiç kimsenin kuşkusu olmasın” 

ŞİMDİ ÖNEMLİ NOT’A GEÇELİM…

Bu coğrafyada doğup büyüyüp, bu iklimin ayazını yemiş ve bu şartların imkânsızlıklarında yaşam mücadelesi vermiş olan her insan evladı, hayata atılıp ekmeğini eline almışsa, birde kendi işine sahip olmuşsa, gayet iyi bilir, ardında bıraktığı hayatların hala aynı meşakkatle ayakta kalmaya çalıştığını.

Ve kendi insanlarının neye ihtiyaç duyup neyin yokluğunu çektiğini.

Esefle izliyor ve duyumunu alıyoruz ki vefa borcu bazı hemşehrilerimizin ağızlara lakırtı olmuş almış başını gidiyor.

Hakikaten, duyarlı olup, vefanın ne anlama geldiğini bilen saygın işadamlarımızı tenzih ederek, bu konu ile ilgili bir iki kelam etmek zaruriyeti hasıl olmuştur.

Öte yandan, hali vakti yerinde, gezmeyi, eğlenmeyi, hesapsız para harcamayı hayatının rutini haline getirmiş malum kaymak tabakasına para saçmakla, ne bu ilçenin insanının yarası sarılır, nede şartları düzeltilir.

EĞER VEFA BORCU ÖDEYECEKSENİZ BC ÇOKTİNLER GİBİ GELİN OKUL YAPIN, MEMLEKETİNİZE SAHİP ÇIKIN ÖYLE VEFA BORCUNU ÖDEYİN…

 CAKA ATMAKLA VEFA BORCU ÖDENMEZ VESSELAM…


  • Salı 0.3 ° / -5.4 ° Yogun kar yagisli
  • Çarşamba 0.1 ° / -6.8 ° Düzensiz orta kuvvetli karli
  • Perşembe -0.5 ° / -7.9 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar

Ağrı

31.01.2023

  • İMSAK 06:42
  • GÜNEŞ 08:09
  • ÖĞLE 13:22
  • İKİNDİ 16:01
  • AKŞAM 18:26
  • YATSI 19:48