Egazete


 • Pazartesi 20 ° / 6 ° Sağanak
 • Salı 21 ° / 7 ° Bulutlu
 • Çarşamba 22 ° / 8 ° Parçalı bulutlu

Ağrı

19.04.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.377%-2,20
 • DOLAR

  8,0847% 0,33
 • EURO

  9,7454% 0,75
 • GRAM ALTIN

  460,58% 0,04
 • Ç. ALTIN

  759,957% 0,04


Vatandaş Memo
18.07.2020 19:03:31
Bence bu olay Beyazıt'taki belediyeyi tasallut e tahakkümüne geçiren, aynı şekilde Hdp merkez teşkilatını sürekli kandıran 30 yıllık rantçı çetenin bir iç hesaplaşmasıdır. Tencere dibin kara seninki benden kara mantığınca halkın verdiği yetkiyi halkın aleyhine kendi şahsi menfaatlerinin lehine kullananlar bu sefer başkanlarını yediler. Bence devlet de Hdp' de 30 senelik belediye başkan ve encümenlerinin eski ve yeni hesaplarını, para akışlarını, ekonomik durumlarını iyice araştırmalıdır. Belediyeye gelen para ile harcanan paranın miktarını, ne kadar paranın nereye harcandığını, gelir gider envanterini kapsamlı bir şekilde araştırıp halka açıklamadıkça hem başkanlar, hem devlet yetkilileri, hem de Bdp veya Hdp yerkilileri yolsuzluklara ve hırsızlıklara göz yuman şaibeli kişi ve kuruluşlar olarak tarihe geçecektir... Böyle yapılırsa gerçekler ortaya çıkacaktır.

Bazid halki
19.07.2020 23:17:07
Sanirim nezir kardes bazide yasamiyor yada kendisi bu akceli isleein icinde.ne zaman siz kadin haklari savunucusu oldunuz hayret iki yokda ali babanizdami direktif aldiniz bir donem gasp ederek ali babanin ciftligine cevirmistiniz ya orasi o ciftilkte siz kazmi tavukmu yoksa tilkimisiniz .o dediginiz halk kim onu da aciklasaniz genemi ali baba ve halkimi diyeyim .bu yorumu yayinlaya bilecekmisiniz merakla bekliyorum .yayinlamasaniz kac akce aldiniz onu bu sefer merak edecem

Abdullah şahin
21.07.2020 15:13:41
Nezir çelik ve gazetrdinefe bir uğras cikti.siz gazetenizin şeffaf ligina bakin.birilerine ymanip gazetecilik olmaz.sağlam delillerle haber yapin.vatandasta bir ropörtaj mi yaptiniz. Ayiptr bir bazidli olarak delilsiz haber yakismadi.bu ara ben hdp nin delil siz ihracinada karsiym.sizde hdp de şeffaf olmalisnz

YÖNETİM ŞEFFAFLAŞTI, BELEDİYE KARIŞTI…

Denilebilir ki HDP döneminde belediyede bir ilk yaşanıyor. Belediye Başkanı Yıldız Acar, çok da bilinmeyen nedenlerle partiden ihraç edildi.

Haber. Nezir ÇELİK

Yine ortalıkta dolaşan dedikodu haberlerine göre başkan Yıldız Acar'ın, partililerin şikayeti üzerine ihraç edildiği anlaşıldı. Hadisenin içinde akçeli işlerin olduğu, belediye meclisindeki çok çok dürüst (!) bazı meclis üyelerinin şikayeti üzerine başkan Acar'ın partiden ihraç edildiği söyleniyor.

HDP'li belediye yönetimleri zamanında, hiç bir dönemde belediyenin bu kadar şeffaf ve demokratik olmadığını söyleyen vatandaşlar, "o, çok çok dürüst geçinen meclis üyelerini iyi tanıyoruz. Bunlar tamamen belediyeyi kontrolleri altında tutmak isteyen tiplerdir. Ne zaman belediye şeffaflaştı ve demokratikleşti bu durumdan rahatsız oldular ve ortalığa düşüp dedikodu üretmeye başladılar" diye konuştular.

Genel Merkezin de dedikoducuların oyununa geldiğini söyleyen vatandaşlar, "Başkan Yıldız hanım daha önce İl Genel Meclisi üyeliği yaptı, meclis üyeliğinde çok başarılı idi. Hakkında her hangi bir söylenti çıkmadı. Dürüst davrandı ve işini layıkıyla yaptı. Belediye Başkanı olduktan sonra da aynı dürüstlük, şeffaflık ve demokratlıkla görevini sürdürüyordu. Böyle olunca da menfaatleri kesilen ya da menfaat beklentisi içinde olanlar  harekete geçtiler, başkan hakkında dedikodu ürettiler, özel hayatına kadar dil uzattılar" dediler.

Genel Merkezin de hiç bir ciddi araştırma yapmadığını dile getiren yurttaşlar, "genel merkez nasıl bir araştırma yaptıysa anlamadık. Bir de halka bir şeyler sorsaydı. "Anlaşılan bozacının şahidi şıracı misali bir araştırma yapıldı. Kadın bir başkanın, yerel partililer tarafından bu kadar insafsızca iftiralara muhatap kılınması haksızlıktır ve kadın haklarına da aykırıdır" diyerek olayı açıkladılar.

Öte yandan, Başkan Yıldız Acar, geçtiğimiz günlerde Doğubayazıt Belediyesinde sivil toplum kuruluşlarına ve basına 1.5 yıllık çalışmaları brifing halinde sundu.

Başkan Acar, görevinin başında olduğunun altını çizdi.