Egazete


 • Cumartesi 21 ° / 3 ° Güneşli
 • Pazar 21 ° / 3 ° Güneşli
 • Pazartesi 19 ° / 5 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.191%-0,64
 • DOLAR

  7,9696% 0,40
 • EURO

  9,4568% 0,70
 • GRAM ALTIN

  487,41% 0,29
 • Ç. ALTIN

  804,2265% 0,29


Anahtar Kelimeler: YOLDA KALAN KALANA

YOLDA KALAN KALANA

Ekiplerin de mahsur kaldığı bölgede yaşlı kadın 7 saatte hastaneye ulaştırıldı

Yolda mahsur kalan sağlık ekiplerinin imdadına paletli ambulans yetişti

Ağrı'da yolu ulaşıma kapalı olan köyde sobadan etkilenerek zehirlenen ve tek başına yaşayan Çiçek Efendioğlu için paletli ambulansla yola çıkan ekipler, görüş mesafesinin düşmesiyle 2 saat mahsur kaldıkları bölgeden yaşlı kadını 7 saat sonra hastaneye yetiştirdi.

Hamur ilçe merkezine 36 kilometre uzaklıkta olan Şehit mezrasındaki evinde yalnız yaşayan 65 yaşındaki Çiçek Efendioğlu, sobada yaktığı kömürün dumanından etkilenerek rahatsızlandı. 

Efendioğlu'nun hastalandığı fark eden komşuları 112 Acil Sağlık görevlilerini arayarak yardım istedi. 

Bölgede günlerdir etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan mezraya ambulansla gidemeyen ekipler, yaşlı kadını kurtarmak için paletli ambulansla harekete geçti.

Karakazan köyünü geçtikten sonra hasta kadının bulunduğu mezranın yoluna koyulan ekipler, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye yakalandı.

Bir süre sonra görüş mesafesinin sıfırlanmasıyla kar ve fırtınanın kapattığı yolu kaybeden ekipler, 2 saat boyunca arazide mahsur kaldı. 

Efendioğlu'na ulaşmak için bir buçuk metre yüksekliğindeki karda yoğun çaba sarf eden ancak kar ve sis nedeniyle mezraya ulaşamayan ekipler, çareyi başka köye gidip vatandaşlardan yardım istemekte buldu. 

Komşu köyden bir vatandaşın rehberliğinde yeniden yola koyulan ekipler mezraya ulaştıktan sonra, paletli ambulansa konulan Efendioğlu ve yakınlarını bekleyen başka bir ambulansa götürdü.

Ekiplerin de mahsur kaldığı 7 saatlik kurtarma çalışması, Efendioğlu'nun Ağrı Devlet Hastanesine ulaştırılmasıyla sona erdi. 

Ekiplerin yardımına koşan ve onları mezraya ulaştıran Mehmet Ali Daşdemir, kar ve fırtına yüzünden bölgede yaşamın çok zorlaştığını söyledi.

Yolda mahsur kalan sağlık ekiplerinin imdadına paletli ambulans yetişti

Ağrı'nın Hamur ilçesinde kar ve tipi nedeniyle köy yolunda mahsur kalan 112 Acil Sağlık ekipleri paletli ambulansla kurtarıldı.

Hamur ilçesi köylerindeki hasta ihbarları üzerine yola çıkan 112 Acil Sağlık ekipleri, bir süre ilerledikten sonra yoğun kar ve tipi nedeniyle yolda kaldı.

Ekiplerin kara saplanan ambulansı kurtarmak için çabası yetersiz kaldı.

Aynı güzergahtan başka köye hasta kurtarmak için giden paletli ambulans ekipleri, sağlık görevlilerinin yolda mahsur kaldığını fark etti. 

Ekipler, kara saplanan ambulansı önüne halat bağlayıp çekerek kurtardı. 

Kar yağışı ulaşımı aksatıyor

Sürücülerden Taner Güneş, yaptığı açıklamada, yoğun kar ve tipinin etkili olduğunu belirterek, "Sürücüler kesinlikle zincirsiz yola çıkmasın. Yollar buzlu, kimse bu yollarda ben tecrübeliyim demesin. Çünkü karşıdaki acemi olabilir onun için herkes hız yapmadan dikkatli gitsin." tavsiyesinde bulundu.(aa)