Egazete


 • Cumartesi 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 19 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%-1,30
 • DOLAR

  8,3407% 0,63
 • EURO

  9,6699% -0,11
 • GRAM ALTIN

  504,95% 1,52
 • Ç. ALTIN

  833,1675% 1,52


Anahtar Kelimeler: YAZAR HÜSEYİN DEMİR DEFAATLE KALEME

YAZAR HÜSEYİN DEMİR DEFAATLE KALEME ALDI…

BAŞKAN SAVCI SAYAN “TEFECİLERE SAVAŞ AÇIYORUM” DEMESİ YÜREKLERE SU SERPTİ…

Haber. Nezir ÇELİK

Belki geç kalınmışlık oldu, belki de olayın vehametini insanlar canları yanınca yeni fark ettiler, ortada il ve ilçelerimiz adına büyük bir sorun var yadsınamaz.

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü ve Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir'in defaatle kaleme aldığı, tefeciler ve mağdurları ile ilgili haberleri, nihayet birilerinin kulağına kar suyu kaçırdı.

Akabinde Ağrı Belediye başkanı Savcı Sayan'dan beklenen açıklama yüreklere bir nebzede olsa su serpti.

 Vatandaşın yanlışı yanlışla tölere etme çaresizliği yazık ki tefeci illetine bulaşması ile çıkmaza düşüyor.

Alan çaresizliğinden suskun, veren bu durumu gayet iyi bildiği için korkusuz, bozuk bir düzende, olan ise nice yuvalara ve mağdur insanlara çıkmaz yol.

ŞU DA BİR GERÇEK Kİ

Gazetemiz Yazarı Hüseyin Demir, “TEFECİLERİN TÜM MALLARINA EL KONULUP MAĞDURLARA DAĞITILMALI…” Başlıklı yazısı Türkiye gündeminde ses getirmişti.

Özetle

Bu cezaların artırılıp ceza maddesine tefecilik yapanların tüm mal varlığına el konulur, Mağdurların hakları telafi edildikten sonra kalan mallar devlete geçer şeklinde bir madde konulmalıdır. Helal, doğru ticareti desteklemek içinde yasal birimlerin bilgisi dahilinde yapılan ticaretin konusu, ticarete konu olan malın kazanç ve ödeme usullerine bir düzen getirmek gerekmektedir. Sıkı bir denetim ile ticaret korunmalıdır.

"Tefecilerin kökünü kazımamız gerekiyor"

HATTA VE HATTA

Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, hiçbir sanayicinin, tüccarın, esnafın ,çiftçinin ve de hiçbir vatandaşın tefecilerin insafına terk edilmemesi gerektiğini söyleyerek, mevcut durumda tefecilikle mücadele Emniyet Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK), BDDK gibi kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde yürütüldüğünü bu işbirliğine tefecilik ile daha etkin mücadele için Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Halk Bankası ve Ziraat Bankası'nın katılmasının daha etkin sonuçlar doğuracağını söylemişti.

SAVCI SAYAN’A GELİNCE

Ağrı'ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye'de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor.

Bir milyon dolayındaki takipçi sayısıyla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Sayan, paylaştığı mesajlarla sosyal grupları etkilemekte ve kısa sürede kamuoyu oluşturmaktadır. O nedenledir ki Savcı Sayan, siyasi çevrelerce yakinen takip edilmektedir. 

Dolayısıyla doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı ile muhatap olabilen Sayan'ın açamayacağı kapı yok gibidir.

Sonuç olarak Savcı Sayan, Sosyal Medya Hesabında.

“TEFECİLERE SAVAŞ AÇIYORUM” demesi şimdiden Tefecilerin paçasını tutuşturmuş durumda.

Bu da Ağrı için yeni bir dönemin başlangıcıdır.