Egazete


 • Cumartesi 2 ° / -3 ° Bulutlu
 • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27


Anahtar Kelimeler: İNCELEME

VALİ’DEN İNCELEME

Vali Varol'dan, Yazıcı Barajına Ziyaret

Haber. Doğubayazıt Gazetesi

Ağrı Valisi Dr Osman Varol, Yazıcı Barajında incelemelerde bulundu. Vali Varol 'a incelemelerinde Hamur Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer eşlik etti.

Temelden yüksekliği 90 metre olan ve 202 milyon metreküp depolama kapasitesine sahip barajda yerinde incelemelerde bulunan Vali Varol; DSİ 85. Şube Müdürü Sinan Kaya'dan tarım alanlarının sulama faaliyetleri hakkında detaylı bilgi aldı.

Vali Varol, Ağrı Belediyesi İçme Suyu Arıtma Merkezini Ziyaret Etti

Vali Dr. Osman Varol; Ağrı Belediyesi İçme Suyu Arıtma Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

Yazıcı Barajı Gölet havuzundan beslenen, 21 üniteden oluşan ve günlük yaklaşık 50 bin ile 55 bin metreküp su alıp işleyerek şehir merkezine 17 kilometre isale hattı ile dağıtım gerçekleştiren Merkezde incelemelerde bulunan Vali Varol,yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Hamur- Tutak- Patnos Karayolunda İnceleme

ÖTE YANDAN,

Vali Dr. Osman Varol, yapımı devam eden Hamur- Tutak-Patnos Karayolunda incelemelerde bulundu.
İlk olarak Hamur 1 Köprüsünde inceleme gerçekleştiren Vali Dr. Osman Varol, yetkililerden köprü projesi ve yapım süreci hakkında bilgi aldı.

Hamur 1 Köprüsü incelemeri sonrasında Vali Varol, Hamur- Tutak- Patnos Karayolu yol yapım çalışmalarının 15. km’den 36.km’ye kadar olan   kısmında yerinde incelemede bulundu. 
Yol yapım çalışmaları incelemesinin ardından Vali Dr. Osman Varol, Hamur- Tutak- Patnos Karayolu 41. km’sinde bulunan ve yapımı devam eden Tutak Viyadüğü inşaat alanını ziyaret ederek, viyadüğün projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İnşaat incelemelerinin ardından yol yapım sürecinde çalışan işçi kardeşlerimizi şantiyelerinde ziyaret ederek kendileriyle bir süre sohbet eden Vali Varol; ülkemizin her karışının daha erişilebilir ve ulaşılır olabilmesi adına emek veren işçilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.