Egazete


 • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • Salı -3 ° / -15 ° Kar yağışı
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27


Anahtar Kelimeler: KORUNAK MASKEYİ ALTINA TAKANLAR

TEK KORUNAK OLAN MASKEYİ ÇENE ALTINA TAKANLAR

Ağız ve burundan girmesini engelleyecek tek korunak maske, ya çene altında, ya kolda yada pantolon arka cebinde taşındığı zaman altını çizerek yazıyorum korumuyor…

Nezir ÇELİK

Yaşadığı ülkenin, kanun ve yasalarına riayet eden, kendisinin ve başkalarının yaşam hakkına saygı gösteren her birey, sorumlulukların bilincinde, aklıselim davranış sergileyen insandır.

Dünya ülkelerinin ve ülkemizin aylardır, mücadele ettiği pandemi süreci (covid 19), maddi ve manevi olarak yadsınamaz sıkıntılara sebebiyet verdi.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı veriler neticesinde 24 saat içerisinde 16 vatandaşımızın daha hayatını yitirmesi sonucu, can kaybımız 5 bin131’e yükseldi.

Vaka sayısı 293 artış göstererek 199 bin 906’ya çıktı. Sosyal medya hesabından bilgilendirme yapan Koca, “yeni vaka sayımız dünden 81 az ve yeni iyileşen hasta sayısıyla yakın” dedi.

Vaka sayısını azaltmada yeterince kararlı, tedbirlerde dikkatli değiliz" ifadesinde bulundu.

Peki, tedbir almak bu kadar zormu. Aylardır gecesini gündüzüne katarak, insan üstü hizmet veren sağlık çalışanlarının, emeklerine saygı göstermek insanlık borcumuz değimli?.

Herkes gördüğünden mütevellit konuşur, bende ilçemizde gözlemlediğimi, yazmakla mesulum.

Gözle göremediğimiz bir virüs bu hastalığa sebebiyet veriyor, şu an için bilinen en sağlıklı   korunma yöntemi, yakın temastan kaçınmak, makul mesafe ile birbirimize bulaştırmamak ve olmazsa olmaz maske takarak kendimize ve başkalarına bulaştırma riskini ortadan kaldırmak.

Ağız ve burundan girmesini engelleyecek tek korunak maske, çene altında, kolda, pantolon arka cebinde taşındığı zaman, altını çizerek yazıyorum korumuyor…

Tek bir işe yarıyor bu davranışları sergileyen insanların, emeğe, insan hayatına, kanun ve kurallara en önemlisi kendine zerre miskal saygısı olmadığını.

Aylardır mücadele ediliyor, aylardır her mercii, yazılı ve sözlü uyarıda bulunuyor, aylardır siz sağlıklı olun diye, sağlık çalışanları, çoluk çocuğunu evini kendi canını ihmal ediyor.

Aylardır bir çok esnaf ve çalışan ekmek kapılarından günlük nafakasını çıkaramıyor.

Ve birileri, ucuz kahramanlık yaparak bu emekleri hiçe sayıyor ise, saygıyı haketmiyor, para cezasını sonuna kadar hakediyordur. N.Çelik...