Egazete


 • Pazartesi 27 ° / 9 ° Güneşli
 • Salı 27 ° / 10 ° Güneşli
 • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
 • BIST 100

  1.121%-0,27
 • DOLAR

  7,7907% 1,73
 • EURO

  9,0851% 2,00
 • GRAM ALTIN

  469,01% 2,29
 • Ç. ALTIN

  773,8665% 2,29


TAŞLIÇAY BELEDİYESİNCE KÜTÜPHANE

Belediye Başkanı İsmet Taşdemir seçim vaatlerinden biri olan Taşlıçay Belediyesi Halk Kütüphanesi projesini Hayata geçirerek ilçeyi ve halkını kütüphaneye kavuşturdu.

Belediye Başkanı İsmet Taşdemir seçim vaatlerinden biri olan Taşlıçay Belediyesi Halk Kütüphanesi projesini Hayata geçirerek ilçeyi ve halkını kütüphaneye kavuşturdu.

Açılışı bugün yapılan kütüphanenin açılışına Vali Süleyman Elban, İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, Rektör Yardımcısı prof. Dr. Faruk Kaya, İl Emniyet Müdürü Sayın Nihat Özen, Ağrı Ticaret odası Başkanı Saim Alparslan ve heyeti, Hamur Belediye başkanı Cezmi Ergül Tutak Belediye başkanı Bülent Duru, İl yönetim kurulu, İlçe Başkanları, İl encümenleri, Belediye Encümenleri, İl Kurum Müdürleri, İlçe Kurum Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Taşlıçay halkı ve çok sayıda davetli  katıldı.

Açılış konuşmasını yapan  Vali Süleyman Elban; ‘Kütüphanelerin önemine değinerek Kütüphaneler Bilginin Saklanması, sistematik hale getirilmesi açısından oldukça önemli işlevler sahiptir.’ İfadelerini

Kütüphane Hakkında açıklama yapan Başkan İsmet Taşdemir;’

Gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere halkımıza sunduğumuz bu kütüphane hizmeti daha önce yapılması gereken bir projeydi. Ama biz seçilmeden önce ilçemiz halkına bir vaatte bulunduk Allahın izni ile sözümüzü tuttuk.

Yeni fikirlere sahip olma, hayal gücünün genişlemesi, yaratıcılığın çeşitlenmesi, farklı bakış açıları kazanma okumanın bir sonucudur. Çocukların kendilerini eğiterek ülkemizi kalkındırmaları için onların bu kazanımları elde etmesi gerekir. Çok Şükür bu kazanımı ilçemize sağladık.

İlçe kütüphanemizin oluşturulmasında emeği Geçen herkese teşekkür ve Şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

Eğitim konusunda önümüzdeki 4 yıl içerisinde Ağrı'yı Türkiye'nin ilk 10 ili arasında görmek istediklerini ve il genelinde kütüphane sayısını artırmayı hedeflediklerini aktaran Elban, şöyle devam etti:

''Bu anlamlı tesisi yapıp hazırladığı için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Diğer belediye başkanlarımızdan da benzer çalışmalar bekliyoruz. Sadece valiliğin, milli eğitimin ve kaymakamlıkların çalışmasıyla değil diğer kurumlarında katkısıyla bu tür tesislerimizin çoğalmasını istiyoruz. Çocuklarımız istedikleri gibi yeterince derslerini çalışamıyor, tekrar edemiyor. Uygun ortam olmayınca da maalesef gerçek kapasitelerini ve bilgilerini ülke düzeyinde yapılan yarışma sınavlarında hakkıyla yansıtamıyor.''

Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de kütüphanenin çok kapsamlı ve modern bir görünüme sahip olduğunu belirterek, ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

İl Müftüsü Tandoğan Topçu'nun dua etmesi ve kurdele kesimi sonrası Vali Elban ve beraberindekiler kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.