Egazete


 • Pazartesi 9.3 ° / 1.9 ° Dağınık bulutlar
 • Salı 14.1 ° / 3.7 ° bulutlu bulutlar
 • Çarşamba 10.8 ° / 1 ° Light rain
 • BIST 100

  1.781%0,28
 • DOLAR

  12,6471% 2,25
 • EURO

  14,2822% 1,95
 • GRAM ALTIN

  729,71% 2,34
 • Ç. ALTIN

  1204,0215% 2,34


Anahtar Kelimeler: SAĞLIKÇI DEĞİLİM .

SAĞLIKÇI DEĞİLİM AMA.

Ağız ve burundan girmesini engelleyecek tek korunak maske…

Ya çene altında, ya kolda yada pantolon arka cebinde taşındığı zaman altını çizerek yazıyorum korumuyor…

Nezir ÇELİK

Yaşadığı ülkenin, kanun ve yasalarına riayet eden, kendisinin ve başkalarının yaşam hakkına saygı gösteren her birey, sorumlulukların bilincinde, aklıselim davranış sergileyen insandır.

Dünya ülkelerinin ve ülkemizin aylardır, mücadele ettiği pandemi süreci (covid 19), maddi ve manevi olarak yadsınamaz sıkıntılara sebebiyet verdi.

Aylardır gecesini gündüzüne katarak, insan üstü hizmet veren Başta Doğubayazıt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Demet ÖKKE ve sağlık çalışanlarının, emeklerine saygı göstermek insanlık borcumuz değilmi?.

Herkes gördüğünden mütevellit konuşur, bende ilçemizde gözlemlediğimi, yazmakla mesulum.

Gözle göremediğimiz bir virüs bu hastalığa sebebiyet veriyor, şu an için bilinen en sağlıklı   korunma yöntemi, yakın temastan kaçınmak, makul mesafe ile birbirimize bulaştırmamak ve olmazsa olmaz maske takarak kendimize ve başkalarına bulaştırma riskini ortadan kaldırmak.

Ağız ve burundan girmesini engelleyecek tek korunak maske, çene altında, kolda, pantolon arka cebinde taşındığı zaman, altını çizerek yazıyorum korumuyor…

Tek bir işe yarıyor bu davranışları sergileyen insanların, emeğe, insan hayatına, kanun ve kurallara en önemlisi kendine zerre miskal saygısı olmadığını.

Aylardır mücadele ediliyor, aylardır her mercii, yazılı ve sözlü uyarıda bulunuyor, aylardır siz sağlıklı olun diye, sağlık çalışanları, çoluk çocuğunu evini kendi canını ihmal ediyor.

Aylardır bir çok esnaf ve çalışan ekmek kapılarından günlük nafakasını çıkaramıyor.

Ve birileri, ucuz kahramanlık yaparak bu emekleri hiçe sayıyor ise, saygıyı haketmiyor, para cezasını sonuna kadar hakediyordur. N.Çelik...