Egazete


 • Salı 19 °C / 9 °C Güneşli
 • Çarşamba 18 °C / 9 °C Güneşli
 • Perşembe 19 °C / 10 °C Güneşli

Ağrı

17.09.2019

 • İMSAK 04:19
 • GÜNEŞ 05:43
 • ÖĞLE 12:08
 • İKİNDİ 15:37
 • AKŞAM 18:22
 • YATSI 19:41
 • BIST 100

  101.583%-0,98
 • DOLAR

  5,6951% -0,60
 • EURO

  6,2948% -0,17
 • GRAM ALTIN

  275,00% -0,36
 • ÇEYREK ALTIN

  453,75% -0,36


SAĞLIĞI TEHDİT EDEN VE TEHLİKE ÜRETEN BAZ İSTASYONLARI…

BAZ İSTASYONLARI ŞEHRİN GÖBEĞİNDE

Haber. NEZİR ÇELİK

Yıllık 3-5 bin dolarlık kiraları nedeniyle görmezden geldiğimiz baz istasyonlarımızın sağlığı tehdit etmeyen yönü ile artık 9 kat daha tehlikeli.

Etkisi 9 kat 3G teknolojisi ile artan bu dalga ve frekanslar artık bizleri daha daha fazla etkileyecektir. Baz istasyonlarını savunanlar “hiç merak etmeyin sağlık açısından risksizdir. kanser yapmaz” gibi anlamsız ve komik cümlelerle bazen karşımıza çıkmaktalar. Baz istasyonu kuran kişiler bunu böyle söylemekte ve komik duruma düşmekteler.

Işın acı yönü ise bu sözleri senet kabul edip apartmanının üzerine baz istasyonu kurulmasına müsaade edenlerin kendi ve yakınlarının sağlığını tehlikeye artmasıdır. Baz istasyonunu kuranlar yıllık para ödediklerinden, bir şey olmaz sözleri daha inandırıcı olmaktadır. Kimse, neden bu kadar faydalı bir şeye binlerce dolar para ödediklerini ise sorgulamamakta ayrıca soranlara da bir anlam verememektedirler.

         Etki ve zararını hiç merak etmediğimiz bu aletler sağlığı ne kadar olumsuz etkiler? internetten araştırdığım kadarıyla baz istasyonlarının üzerine sayısız araştırma yapılmış. Bu araştırmalar halen de devam etmektedir. Bu araştırmalar devam ede dursun bilim adamları ve bu işin kitabını okumuş kişiler bu güne kadar tespit ettikleri zararların boyutlarını internet sayfalarında açıkça anlatmaktalar.

         Uzun lafın kısası araştırma ve inceleme neticesinde baz istasyonlarının şehir merkezlerinden çıkartılması gereği vurgulanmakta ve tehlikenin boyutu gözler önüne sermektedirler. Bu teknolojik aletler ile ilgili tespit edilmiş başlıca sıkıntılardan bazıları şunlardır. Başta cilt kanseri riski olmak üzere kanser, kadınlarda düşük riskini arttırmakta, erkeklerde kısırlığı tetiklemekte, uyku bozukluğu, kalpte ritim bozukluğunu, beyinde tümör ve daha sayamadığım onlarca rahatsızlığa sebep olmaktadır. Dikkatinizi çektiyse saydığım birçok hastalık çok ciddi hastalıklardan olup sıkıntılı bir tedavi sürecine sahiptir.

         Türkiye’de baz istasyonunun şehrin göbeğinde bir yere kurulmasına dair prosedür çokta zor olmadığından kuran şirket ile mülk sahipleri anlaşınca 1-2 günde istasyon kurulabilmektedir.

         Bu radyasyon yayan istasyonların zararı açık açık söylenmemekte ve çoğu zamanda gizlenmektedir. Bunun sebeplerinden biri baz istasyonlarının ardında çok güçlü şirketlerin varlığıdır. Büyük paralar kazanan ve piyasada ciddi bir yere sahip olan bu şirketler elbette aleyhe reklam ve haberi olabildiğince önlemek isterler. Bu doğrultudaki çalışmalarında başarılı oldukları da gözden kaçmamaktadır. Baz istasyonlarının zararsız olduğu yalanına insanları neredeyse inandırmış durumdadırlar.

         Bizde hal böyle iken Avrupa ve özellikle Amerika’da baz istasyonları olabildiğince ana merkezlerde toplanıp şehir dışına taşınmakta böylece genel halk sağlığı korunmaktadır. şehir dışına taşınan bu istasyonlar halkın genel sağlığını daha az etkilemekte ve olası riskleri minimuma indirmektedir. Dengeli bir işlevsellik kazandırılarak ana merkezler kullanıma açılmıştır.

         İstek ve temennim şehir içlerinde halk sağlığını olumsuz etkileyen baz istasyonlarını Avrupa ve Amerika 4G teknolojisi ile birlikte yıllar önce kullanmaya başlamıştır. Avrupa ve Amerika’da ki örnekleri gibi şehir dışlarına taşınması ile oradaki insanlar daha sağlıklı bir çevrede yaşama şansı buluşlardır.

         Hayatı kolaylaştırdığı gerçeğini inkar edemeyeceğimiz cep telefonları nedeniyle tepemize kurulan baz istasyonlarının belirli ana merkezde toplanmasını umut ediyorum.