Egazete


 • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
 • Perşembe 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 23 ° / 8 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.145%1,96
 • DOLAR

  7,7149% -1,30
 • EURO

  9,0616% -1,28
 • GRAM ALTIN

  468,46% -1,69
 • Ç. ALTIN

  772,959% -1,69


mustafa demirhan
9.04.2020 10:47:54
SAYIN NEZİR ÇELİK BEYEFENDİYE VE DOĞUBAYAZIT GAZETESİ ÇALIŞANLARINA BU HABERİ YAYIMLADIKLARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ÇOK KIYMETLİ HOCAMIZ ATİLLA KARADAĞLI GİBİ BÜYÜK İŞLER YAPIP SESSİZCE ARAMIZDAN AYRILAN HOCALARIMIZI EĞİTİMCİLİK HAYATIM BOYUNCA ÖĞRENCİLERİME YAPTIKLARINİ,FEDAKARLIKLARINI VE ÖĞRETMEN KİŞİLİĞİNİ HEP ANLATACAĞIM.BÖYLE HOCALARIMIZ GÖNLÜMÜZDE,RUHUMUZDA HEP YAŞAYACAK.ONUN ADININ GÖREV YAPTIĞI DOGUBAYAZIT ATATÜRK İLK VE ORTA OKULU İLE SON GÖREV YAPTIĞI ALASEHİR FEN LİSESİ'NE VERİLMESİNİ YETKİLİLERİMİZDEN TALEP VE RİCA EDER,BU VESİLEYLE TÜM EMEK VEREN EĞİTİMCİLERİMİZİ TEKRARDAN MİNNETLE ANIYORUM. ÖĞRENCİSİ MUSTAFA DEMİRHAN

Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENE BORCU

ÖĞRETMENE VEFA BORCU

Kaleme Alan. Mustafa DEMİRHAN

1998’li yıllarda Doğubayazıt'a tayini çıkan AYDIN NAZİLLİLİ DEĞERLİ HOCAM BÜYÜK EGİTİMCİ ATİLLA KARADAĞLI  önceki gün, geçen seneden beri süregelen kronik bir rahatsızlıktan dolayı yaşama gözlerini yumdu.

Atatürk ilk ve ortaokulu 85 dogumlu ve üstü kişiler bu değerli hocamızı mutlaka hatırlayacaklardır ve bilirler de.

Beni ve diğer bir çok öğrenciyi keşfeden, yetiştiren,öğretmen yapan,avukat yapan,mühendis ve doktor ve daha nice meslekleri kazandıran kişi değerli bir eğitimcidir.Sadece bu kadar mı? Asla! O Doğubayazıt'a atanan bir öğretmen değildir sadece idealist bir kişidir egitimci vasfı dışında Doğubayazıt'ın kültür ve coğrafyasını iyice anlamıştır.

Neler yapılması gerektiği konusunda dönemin yetkili bir çok ismiyle görüşmeler yapmıştır.İshakpaşa sarayı alt tarafı ile Keşiş bahçesi üst kısmı arasında yapay bir gölet ve şehre ormanlık alan kazandırılması başta olmak üzere Balık Gölü'nün turizme kazandırılması gibi bir çok etkinliğin yapılması amacıyla çalışmış çabalamış idealist bir kişiliktir.Değerli hocamız 10 yıla yakın Doğubayazıt'ta görev yapmıştır.

TEK ARZUSU öğrencilerini idealize birer kişiler olarak yetiştirmek onların gelecekte  meslek sahibi aydınlar olarak yetişmelerini sağlamaktı.

Değerli hocamızla irtibatımız hiç kopmadı onunla tanıştığımızda 11 yaşında bir öğrenci iken bu satırları yazdığımda 33 yaşında bir eğitimciyim.

Beni keşfetmesi ile bambaşka biri oluverdim ve okudum eğitimci oldum. Hep telefonlaşırdık eğitim üzerine ,Doğubayazıt'ın eğitimi,kültürü ve ilçemize neler yapılması gerektiğini eğitimci gözüyle anlatır ve geçmişte ne çalışmalar yaptığını hep konuşurduk.

BU SABAH aramızdan ayrılmazdan evvel bir kaç gün önceye kadar da konuştuk. Hep moral vermeye çalışırdım. Hasta halde bile aldığı maaşından dolaya vicdan azabı cektiğini söylerdi.

Düşünün ağır hasta bir insan devletin ona hasta halinde  verdiği maaşı bile huzursuz bir şekilde aldığını söyleyen   kaliteli bir  insandı.

Bankaya ne kadar para yattı bu ay ki ek dersim karşılığı ne kadar? tüm bunları araştırmayan ve bakmayan birisiydi ve tek  gayesi hep öğrencilerine bir şeyler verebilmekti, onları aydınlatmaktı diğer değerli eğitimcilerimiz gibi...

Ben babamı kaybettiğimde bir defa çok ağlamış ve bu denli acı çekmeyeceğimi sanmıştım bugün bir daha babamı yoldaşımı yolumu aydınlatan sohbet ışığımı değerli hocamı kaybettim.

Ama o fikirleri,yaptıkları,eğitimci ruhu,vefakarlığı,samimiyeti,alçak gönüllülüğü ve mütevazi idealist aydın kişiliği bizim en büyük mirasımız olarak geride kalacaktır ve yolumuzu aydınlatacaktır .

Bu vesileyle Onun değerli hatıraları ve ruhu önünde saygıyla eğiliyorum İlçemize büyük katkı yapan diğer büyük aydın eğitimci müdürümüz İSMET EVREN, ALİ KIRAN, MUHARREM ÖZDEMİR, BAKİ ÇİÇEK ve adını sayamadığım hayatta olan ve olmayan bir çok hocalarımızın önünde tüm öğrencileri sevenleri ve vatandaşları adına teşekkür eder

Bu gibi eğitime ışık tutan ATİLLA KARADAĞLI gibi bir eğitimcinin adının bir okula verilerek yaşatılmasını sevenleri ve örgencileri adına talep ediyorum.

Yetkililerin hu konuda büyük eğitimcimizin adını yaşatacaklarına inanıyorum.

Sevenleri ve öğrencileri adına MUSTAFA DEMİRHAN