Egazete


 • Salı 0 ° / -13 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 1 ° / -12 ° Bulutlu
 • Perşembe 1 ° / -7 ° Hafif kar - Sağanak
 • BIST 100

  1.543%0,17
 • DOLAR

  7,3542% -0,68
 • EURO

  8,9439% -0,62
 • GRAM ALTIN

  438,08% -0,84
 • Ç. ALTIN

  722,832% -0,84


Abdullah ekelik
3.01.2021 18:15:07
Yardımlaşmak insanlık onurunu yücelten davranışlardan biridir .Bu davranış tüm dinlerde işlenmiştir ve genis yer verilmiştir. Buna rahmen şu da ortaya çıkmıştır bizden olanlar bizden olmayanlar ,yani otekilestirmek. Bu siyasi düşünceden, inanactan, mezhepten, feodal bağlardan olabiliyor.oysa yardımlaşmanın merkezine insanı koyarsak ,insan olduğu için, yada ihtiyacı olduğu için yardım etsek toplumsal ahl.ak başka bir yere evrilir .Buna verilecek yegane örnek içinde bulunduğumuz ülke ve onu yöneten iktidardır.Şu sıralar iktidara muhalif düşünce ne kadar yardıma muhtaç olsa bile butun kurum kuruluşlarca kapılar yüzüne kapatılır ve yardımlardan faydalanmaları için elerinden gelen fazlasiyla yapiliyor.kisacasi ya bizden taraf olursunuz ya da bertaraf olursunuz. Bir dönem bu cemaatlar üzerinden yapılıyordu şu sıralar direk iktidarın kurum ve bileşenleri üzerinden yapılıyor.Dayatilan toplumu tek türkleştirmek sindirmek herkesin aynı şeyi aynı şekilde düşünmelerini sağlamaktır.Bu toplumu felaketlere sürüklenmesinin başka bir adıdır.kutuplasan toplum ( sağcı,solcu/muhafazakar ,ataist/kominist miliyetci) vb burda çok tehlikelidir.sonuc olarak umarım herkes peygamberimizin yöntemiyle herkese insan çerçevesinde bakarak yardımlarlasındır Sulçu lisan ettiysem af ola sevgiler ,saygilar

Anahtar Kelimeler: BÖYLE KALDI MEMLEKETİM…

NİYE BÖYLE GERİ KALDI MEMLEKETİM…

Bizim memlekette bir şey yok.!

Bizim memlekette işsizlik almış başını gidiyor.!

Bizim memlekette tefeciler cirit atıyor.!

Bizim memlekette her gün bir iş yeri kapanıyor.!

Elin memleketlisinin işleri yürüyor ,bizim ki yürümüyor.!

Gibi sözleri sürekli duyar insan, aslında cevabı çok basit.

Dayanışma yok! Yardımlaşma yok! Haset çok! işi ehline verme gayreti yok!.

Yani böyle olunca insan sürekli sıkıntılardan bahsedip durur.

Bakınız; Türkiye’de 1950’li yıllardan itibaren kırdan kente gerçekleşen yoğun göç, şehirlerde “hemşerilik” adı verilen kültürü yarattı. Bazı bölgelerden gelenlerin babaları dedeleri bu kültürü kendi çocuklarına öğretti ve birbirlerine sahip çıktılar.

Türkiye'nin 81 iline her hangi bir sebepten dolayı göç etmiş binlerce hemşerim var…

Türkiye'de 1 Milyon 159 Bin 141 Ağrılı Var.

491 bin 360 kişi Ağrı il sınırları içerisinde.

667 bin 781 kişi diğer illerde yaşıyor.

195 bin 467 kişi  İstanbul da yaşıyor.

83 bin 810 kişi  İzmir de yaşıyor.

52 bin 753 kişi ile Kocaeli de yaşıyor.

35 bin 140 kişi ile Bursa da yaşıyor.

34 bin 574 kişi ile Ankara da yaşıyor.

Türkiye'nin her ilinde yaşayan Ağrılılar var.

Farklı şehirlerde yaşayan hemşerilerim arasında.

Milletvekili, Belediye başkanı, Belediye başkan yardımcıları, Valiler,

Kaymakamlar, üst düzey bürokratlar, iş adamları, doktorlar, öğretmenler, akademisyenler yani her meslekten hemşerim var. Allah sayılarını artırsın.

Bugün her memlekette olduğu gibi kendi memleketimiz Ağrı’da da iç çekişmelerden dolayı insanlar farklı tercihlerde bulunabilmekte, tabi insan ister ki yönetim makamlarına en liyakatlisi, en beceriklisi en iyi donanım ve insaniyete sahip kişi gelsin, maalesef öyle olmamakta bunu için kimseyi yargılamak, eleştirme niyetinde olmadım, olsam bile bir şeyi değiştirmez neyazikki!

Burada tüm hemşerime şunu söylemeyi kendime bir borç biliyorum.

Ağrı dışında yaşayan hemşerilerimize sahip çıkmanız sizin ve memleketin hayırınadır.

O sahip çıktığınız hemşerilerinizden bunu hak etmeyen olabilir, kendi memleketine faydayı aklından geçirmeyebilir, o onun ayıbı siz destek vermekten dolayı bir şey kaybetmezsiniz. Birbirimize destek olursak emin olun sıkıntılar daha kolay aşılır.

Elbettekki söylenecek çok söz vardır, Ben kısa tutarak bir birine destek olan toplumların sırtı yere gelmez diyerek sözlerime son vermeyi uygun buluyorum.