Egazete


 • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • Salı -3 ° / -15 ° Kar yağışı
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27


Yavuz Gürkan Keskin
12.09.2020 20:51:06
8Yil öğretmen ve idareci olarak görev yaptığım binanın yıkıldığını öğrendiğimde yüreğim yandı . İnşallah yenisi yapılırsa biraz gönlüm ferahlar.

NAMI DEĞER DOĞUBAYAZIT LİSESİ ORTA YERDE DURUYOR…

Doğubayazıt vatandaşı haklı olarak soruyor, evlatlarımızın istikbali için mevcut okulu yıkıp yenisini neden yapmıyorsunuz?...

Nezir ÇELİK

Adını ilçemizden alan Doğubayazıt Ahmedi Hani Anadolu lisesi, okul olarak hizmet vermeye,1968-1969 yılında başlamış, bizim jenerasyonun iyi bildiği üzere yıllarca ilçemize hizmet vermiştir.

Tarihçesi 1919 Rus işgaline dayanan bina, daha sonraları ise Erat koğuşu, hükümet konağı ve bir dönem ise cezaevi olarak emektarlarını göstererek en az Ağrı dağı kadar Doğubayazıt'ın kadim dostu olmuştur.

Hepinizin malumu üzere, her taşı tarih yüklü okul binası, yenisi yapılacak vaadiyle yıkıldı ve şimdilerde arazisinde rüzgâr ıslık çalıyor ne yazık ki.

Dediğim gibi adını Doğubayazıt'tan almış bir eğitim yuvasıydı, umarız yazgısını almaz zira bir çok eksiğe bir yenisi eklenmiş olacak aksi takdirde.

Eğitim ve öğretimin bu kadar önem arz ettiği günümüzde, yerine yapılması vaad edilen okul hanidir başlamayı bekliyor.

Yetkililerin genelgesine bakan, öğrencilerin ve ailelerinin büyük bir külfetten kurtulmasına ön ayak olacak olan elzem bir zaruriyettir okulun yapılması.

Evet birileri iyi niyet çerçevesinde söz vermiş olabilir lakin inanıyorumki yapımı başlandığında destek vererek sözlerinin arkasında duyacaklardır.

Doğubayazıt vatandaşı haklı olarak soruyor, evlatlarımızın istikbali için mevcut okulu yıkıp yenisini neden yapmıyorsunuz.

İlçemize yakışan, eskisini aratmayacak ve en az eskisi kadar yıllara meydan okuyacak yeni bir eğitim binasıdır.

Namı değer “DOĞUBAYAZIT LİSESİ” için geçen yıl kısa zaman içerisinde projesi tamamlanıp, iş adamları tarafından ortaklaşa yeni bir lise ilçeye kazandırılacağı bilgisi KADÜK KALDI…

Ve unutulmamalıdır ki bir zamanlar öğrenci sesleri ile dolu o boş arazi, okulu elinden alınmış gençlerin bizlere yüklediği veballe, hepimizin ayıbıdır. N.Çelik...