Egazete


 • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • Salı -3 ° / -15 ° Kar yağışı
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27


Anahtar Kelimeler: KİM DAHA ÇOK AĞRI?LI

KİM DAHA ÇOK AĞRI`LI

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde ?de yerel seçim heyecanı olabildiğince son hızı ile sürmekte ve yaşanmaktadır.

MEHMET İZCİ YAZIYOR
Bilindiği gibi siyası Partilerin zorlu aday belirleme maratonundan. En sürpriz aday isim Barış ve Demokrasi partisi adayı Sırrı SAKIK olmuştur. Bu sürpriz adaydan da şunu görüyoruz Serhatın en önemli şehirlerinden birisi olan Ağrı BDP’nin çok önemsendiği ve mutlaka olmaza olmaz Belediye başkanlığı kazanma arzusudur.
Ak Partide bu ili elinden çıkartmamak için yoğun çaba ve gayret içindedir. Buradan da anlaşılacağı gibi yerel seçimlerde Ağrı’nın ne kadar stratejik bir öneme sahip olduğudur. Sayın Sakık’ ın adaylık için isminin duyulması bile tüm ağrılılarda büyük heyecan yarattı. Bu heyecan niçin duyuldu, herkes tarafında çok iyi bilinen bir şey vardır ki Türkiye siyasetine damga vurmuş birisi olarak bilinmekte ve TBMM en uzlaşmacı ve barışçıl yönü olan karizma sahibi bir siyasetçi olmasıdır.
Ağrı seçmeninin Sırrı Bey için en çok merak etiği ise Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra acaba Ağrı’da kalıp kalmayacağıdır. Bir başka endişe ise seçildikten sonra siyası havanın İlimizde nasıl olacağıdır. Bence bu tür soru ve düşüncelere Sırrı Bey Kamuoyuna net bir cevap vermelidir. Sırrı bey için bir başka söylemde kendisinin Ağrı’lı olmadığı yönündendir. Peki soruyorum şu anki Ağrı’lı yöneticilerimizin hangisi Ağrılı? Hafızamızı bir yoklayalım mevcut Belediye Başkanı Hasan Aslan aslen Kars’lı olduğunu herkes bilir. Ak parti Milletvekili Kerim Yıldız’ın ailesinin yakın zamanda Siirt en geldiklerini biliyoruz. Ak parti Milletvekili Fatma Salman’ın ise kökenlerinin ta Arabistan’dan geldiğini defalarca kendisi ima etmiştir. Ak parti Milletvekili Ekrem Çelebi ise her halde uzaydan gelmiş olacağı tahmin ediyorum.
Sebebine gelince yakın bir zamanda Ak Parti her şeyden önce Kürtlere bir kimlik kazandırdı sözleri basında yer aldı. Demek oluyor ki Ekrem Bey bu halkın Dilini, Kültürünü ve yaşamını bilmemektedir.
Peki, ilimizde bizi yönetenler İl Valisinden tutunda kaymakamlardan bürokratlara kadar tamamı Ağrılımı? Üniversitemizin kampüsü Ağrı’da bulunan Erzurum Büyük Elçiliği konumuna geldiği çok açık görülmektedir. En üst düzey bürokratlarımız Erzurumlu değil mi? görüldüğü gibi Erzurum istilasına uğramışız. İnanın gün gelecek Ağrı’nın Erzurum İşgalinden kurtuluşunun yıl dönümlerini kutlayacağız. Şimdi benim ırkçılık ve şehircilik yaptığımı düşüneceksiniz. Vallahi asla hiçbir zaman ırkçılık yapmam ama bir gerçeği de söylemekten imtina etmem…
İşte bu noktadan o zaman soruyorum en çok kim Ağrılı? Bence Sırrı Bey hepsinden daha çok Ağrılı…