Egazete


 • Cumartesi 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 19 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%-1,30
 • DOLAR

  8,3407% 0,63
 • EURO

  9,6699% -0,11
 • GRAM ALTIN

  504,95% 1,52
 • Ç. ALTIN

  833,1675% 1,52


Anahtar Kelimeler: KARABULAK İSALE HATTI TAMAMLANDI

KARABULAK İSALE HATTI TAMAMLANDI

6 bin metre koruyucu Çit ve Panel Montajı, Sulama Sistemindeki Arızalar Onarılıyor.

Haber. Refika ÇELİK

Doğubayazıt’ın su probleminin çözülmesine büyük oranda katkı sunacak olan Karabulak isaliye hattı çalışmalarında sona gelindi.

İlçeye bağlı Karabulak Köyü’nden çekilen isaliye hattı Doğubayazıt’a ulaştı. Çalışmaların tamamlanmasıyla ilçedeki su sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacak. Doğubayazıt

Başkan Yıldız Acar, “Belediye olarak halkımızın problemlerini çözmek için tüm imkanlarımızı seferber ediyor, Karabulak isaliye hattının ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”dedi.

6.000 Metre Koruyucu Çit ve Panel Montajı

Çevre yolunda bulunan refüjlerde yapılan çalışmaların zarar görmemesi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 6.000 metre koruyucu çit ve panel montajı yapım işi başlatıldı.

Refüjlerde bulunan bitkiler ile sulama sistemlerine zarar verilmemesi için ayrıca, çöp ve bilinmeyen maddelerin atılmasını engellemek adına çalışmalarımız yoğunlukla devam etmekte.

Acar, “Yaşanılabilir bir Doğubayazıt için yapılan tüm çalışmalarımızı hep birlikte sahiplenmemiz gerekmektedir.”

Sulama Sistemindeki Arızaları Onarıyor

Daha önce Doğubayazıt Karayolları Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan çevre yolunda,  sulama sistemindeki arızalar nedeniyle refüjlerdeki bitkilerin kuruduğu tespit edilerek, belediye tarafından arıza onarım çalışmaları başlatıldı.

Çevre yolunda bulunan yağmurlama sulama sistemi için 4 adet 60 tonluk sondaj kuyusu olduğu, her bir sondaj kuyusunda ikişer adet olmak üzere toplamda 8 adet sulama motorunun çalışmadığı tespit edilmiş olup, bu arızalar belediye bağlı ekipler tarafından onarıldığını belirten Belediye Başkanı Yıldız Acar, “Yağmurlama sulama sisteminde bulunan kırık fıskiyeler ve patlak olan sulama boruları değiştirilip, sulama sistemi aktif hale getirildi.

Bunun yanında, Doğubayazıt Belediyesi’nce ilçemiz çevre yolunda bulunan refüjlerde yaklaşık 3500 metrekare alana 40.000 adet çalı formu ve 500 adet top akasya bitkisinin dikilmesi için gerekli olan altyapı hazırlandı. Bu bitkilerin sulanması için belediyemizce 14.000 metre damlama sulama hattı çalışmaları başlatıldı.”  şeklinde konuştu.