Egazete


 • Çarşamba 1 ° / -12 ° Bulutlu
 • Perşembe 1 ° / -7 ° Hafif kar - Sağanak
 • Cuma 2 ° / -5 ° Hafif kar - Sağanak
 • BIST 100

  1.489%-3,08
 • DOLAR

  7,3957% 0,71
 • EURO

  8,9454% 0,08
 • GRAM ALTIN

  437,87% 0,17
 • Ç. ALTIN

  722,4855% 0,17


FETÖ SORUŞTURMASINDA İMZASIZ İHBARLAR İÇİN GENELGE HAZIRLANIYOR

.

Başbakan Binali Yıldırım, imzasız ihbarlara ilişkin "Biz bu yönde ismini yazmayan, kimliğini yazmayan, adresi, yeri yurdu belli olmayan ihbarların dikkate alınmaması için bir genelge yapacağız." dedi.
 Başbakan Yıldırım,  gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Yıldırım, "FETÖ´cülerin kendi aralarında haberleşmek için kullandığı ByLock sisteminin bazı milletvekili ile bazı bakanların telefonlarında çıktığı yönünde iddialar oldu. Bu doğru mu?" sorusu üzerine, "İddialara göre amel edilmez. İddia varsa araştırılır, gerçeği ortaya çıkarılır. Hiçbir şey gerçekleşmeden üzerinde konuşmak haksızlıktır, insanları karalamaktır. FETÖ ile mücadele bir milli meseledir. Kim olursa olsun, nereye giderse gitsin her türlü mücadele yapılacaktır. Burada hiç kimsenin muafiyeti, istisnası söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.
"HER TÜRLÜ BİLDİRİMİ İHBARI DEĞERLENDİRECEĞİZ"
İmzasız ihbarların işleme konulmamasıyla ilgili olarak Yıldırım, imzasız ihbarların bürokrasinin en büyük hastalığı olduğunu söyledi. Yıldırım, birbirini çekemeyenlerin, birbiriyle hesabı olanların, birbirinin yerinde gözü olanların maalesef kimliğini gizleyerek, arkadaşlarını ihbar ettiğini ve mağduriyetlerin oluştuğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Biz bu yönde ismini yazmayan, kimliğini yazmayan, adresi yeri yurdu belli olmayan ihbarların dikkate alınmaması için bir genelge yapacağız. FETÖ belası da bizim başımıza biraz böyle geldi. Onun için gereksiz mağduriyetlerin önlenmesi için mutlaka ciddi belgeyi, bilgiye dayalı olan her türlü bildirimi ihbarı değerlendiririz. Ancak arka planında bir şey olmayan sadece soyut iddialar bulunan ve kimliği adresi belirsiz ihbarları dikkat almak hem muhatabına zarar veriyor, hem de bürokrasinin genel verimliliğine de olumsuz etki yapar."AA)