Egazete


 • Pazar 3 ° / -2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • Salı -3 ° / -15 ° Kar yağışı
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4627% 1,38
 • EURO

  9,0376% 0,77
 • GRAM ALTIN

  438,70% 0,27
 • Ç. ALTIN

  723,855% 0,27


Anahtar Kelimeler: Eryılmaz' Caddeye Verilmişti

Eryılmaz'ın Adı Caddeye Verilmişti

Haber. Mehmet KOÇ

Erzurum Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi iken Ağrı Milletvekilliğine seçilen Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz, Sağlık Bakanlığı yaptığı 90'lı yıllarda zamanın belediye başkanı merhum Fevzi Bulut döneminde, Ağrı'da bir caddeye, Dr. Yaşar Eryılmaz adı verilmişti.

Aradan geçen zaman içerisinde tabela eskidi adeta görünmez hale geldi. Ne belediye başkanları, ne Görünürdeki Yaşar Eryılmaz dostları, ne de Ağrı yerel medyası, bir gün bu tabelanın halini görmediler ve yıllarca böyle devam etti. 

Tabelayı gören Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bu görüntüye hem içerlendi, hem tepki gösterdi ve söz konusu tabelanın "DOÇ. DR. YAŞAR ERYILMAZ  CADDESİ" şeklinde yeniden yazılmasını ve daha görünür bir yere asılması talimatını verdi.

Savcı Sayan şöyle devam etti " Geçmişteki değerlerine önem vermeyen toplumlar gelecekte yeni değerleri bulmakta zorlanırlar. Ağrı’da yetişmiş bir değerin ismini caddeye verip, sonra da onu yaşatmamak samimi bir duruş olmaz.. caddeyi dolaşırken gördüğüm teneke bir tabeladan dolayı duygulandım.. Yaşar Eryılmaz gibi bir değer unutulmamalı, unutturmamalıyız.. Teneke üzerindeki isminden ziyade yaptıklarını ve kişiliğini gelecek nesillere örnek göstermeliyiz.. İçimizdeki Eryılmazları, sadece iktidar dönemlerinde hatırlayıp daha sonra unutursak gelecekte de yeni Eryılmazları bulmakta sıkıntı çekeriz.. Kendi bahçesindeki gülleri önemsemeyip başka bahçelerdeki zakkumun peşine düşen toplumlar için zehirlenme kaçınılmazdır.. Sayın Eryılmaz’ın ismini tozlu tabelada görünce hüzünlendim.  Toplumun değerleri tozlar içinde kaybolmamalı güller gibi bakmalıyız" diye konuştu.

Sayan'ın bu davranışı halk arasında takdirle karşılandı. Yaşar Eryılmaz'ın kısa bakanlık döneminde Ağrı'ya hatırı sayılır hizmetler yaptığını ve çok sayıda Ağrılı bürokrat atadığını söyleyen vatandaşlar " Yaşar bey, Ağrı'yı layıkıyla temsil etti,  Ağrı'nın bütün ilçelerine hastaneler, sağlık kuruluşları yanında yine her ilçeye birer Sağlık Meslek Liseleri açtı. Buralardan mezun olan yüzlerce gencimiz, halen sağlıkçı olarak çeşitli kuruluşlarda çalışıyor, ekmeğini kazanıyor. Başkan Sayan'ın bunu hatırlaması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir" dediler.