Egazete


 • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
 • Perşembe 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 23 ° / 8 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.145%1,96
 • DOLAR

  7,7344% -1,05
 • EURO

  9,0667% -1,22
 • GRAM ALTIN

  470,41% -1,29
 • Ç. ALTIN

  776,1765% -1,29


DSİ GÖRÜNDÜ KANALLAR TEMİZLENDİ, YEŞİLLİ İŞ MAKİNALARI ÇALIŞIYOR…

Demek ki İstendiğinde Oluyor. Makineler taşkın kanallarına girerek uzun zamandan beri buralarda biriken çöp, taş, atık ve balçıkları temizliyor.

Haber. Nezir ÇELİK

 

20 Yıldan beri çöp yuvasına dönüşen bu kanalları devamlı yazdık yazıyoruz. İlçe içindeki bu taşkın su kanalları hakkındaki haber ve yorumlar  gazetemizde hiç eksik olmadı.

Başyazarımız Mehmet Koç, köşesinde defalarca konuyu işledi.

Ne yazık ki yayınlarımız çok da ciddiye alınmadı. En fazla, "bu konu bizimle alakalı değil" denilerek, konu, belediye ve DSİ arasında gidip geldi.

Onlar sustukça, kanallar daha da dolmaya ve çekilmez hale geldi. Böyle olunca da gazetemiz, sesini çok daha yükseltmeye başladı. Yazmaya, çizmeye ve yeni görüntüler paylaşmaya devam ettik.

Nihayetinde DSİ'nin başındaki Genel Müdür durumdan haberdar oldu ve Sayın Genel Müdürün talimatıyla Mutlu son başladı. 

Yıllardan beri yetki ve görev tartışması sebebiyle bir türlü temizlenemeyen Doğubayazıt içindeki taşkın su kanalları, DSİ Genel Müdürü özel talimatıyla, kurumun Ağrı şubesinden gelen iş makinaları ile temizlenmeye başlandı.

Makineler taşkın kanallarına girerek uzun zamandan beri buralarda biriken çöp, taş, atık ve balçıkları temizliyor. 

DSİ ekibi bayrama kadar ilçede kalarak, sel ve taşkın kanallarının çevresini yaşanır bir duruma getirecek.  

Durumdan çok memnun olan vatandaşlar, gazetemize gelerek DSİ'nin bu çalışmasından çok mutlu olduklarını ve DSİ Genel Müdürüne teşekkürlerini ifade ettiler.

DSİ'nin bu hizmetini iyi bir BAYRAM HEDİYESİ olarak değerlendiren vatandaşlar, "Allah razı olsun. Bu hastalıklı ortamda çöp derelerinin temizlenmesi bizim için tam bir bayram hediyesi oldu. Dereler özellikle yaz aylarında  kokuyordu ve çok da sinek üretiyordu. Öyle ki insan yanında geçerken burnunu kapatıyordu. Böyle duyarlı yetkililer olunca sorun ve sıkıntılar da azalıyor" diye konuştular.