Egazete


 • Pazartesi 33 ° / 16 ° Güneşli
 • Salı 31 ° / 13 ° Güneşli
 • Çarşamba 29 ° / 13 ° Güneşli

Ağrı

10.08.2020

 • İMSAK 03:32
 • GÜNEŞ 05:08
 • ÖĞLE 12:18
 • İKİNDİ 16:08
 • AKŞAM 19:18
 • YATSI 20:48
 • BIST 100

  1.061%0,00
 • DOLAR

  7,3149% 0,33
 • EURO

  8,6462% 1,33
 • GRAM ALTIN

  476,69% -0,10
 • Ç. ALTIN

  786,5385% -0,10


Doğubayazıt’ta Vefa ekibinden ihtiyaç sahipleri için "market kartı" hizmeti

Vefa grubu İlçede engellilerin iftar sofralarını donatıyor

Doğubayazıt ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ihtiyaç sahibi ailelere, ramazanda kullanmaları için bin 450 market kartı dağıttı.

Doğubayazıt Kaymakamlığı koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilçede 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor.

Kovid-19 sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin hem acil hem de temel ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine getiren ekip, son olarak bu ailelerin ramazanı sıkıntısız geçirmeleri için farklı bir uygulamayı hayata geçirdi. 

Vefa ekibinin başında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce hayata geçirilen proje kapsamında, ihtiyaç sahiplerine anlaşmalı zincir marketten kendi alışverişlerini yapma imkanı sunan, 100 ve 200 lira yüklü bin 450 market kartı oluşturuldu. 

Market kartları önceden belirlenen ihtiyaç sahibi 450 aileye, fert sayısı ve ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak dağıtıldı.

Market kartını ekipten alan Cemile Akyol, yaptığı açıklamada, eşinin vefatının ardından 4 çocuğuyla birlikte yaşadığını söyledi. 

Devletin sağladığı imkanlarla ayakta kaldıklarını anlatan Akyol, "Çocuklarım, devletimizin sağladığı olanaklarla okuyor. Bir bacağımı kaybettim ama devletimiz sayesinde protez takıldı. Aynı şekilde hastanelere gidiyoruz, tedavi oluyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı da devlet karşılıyor, daha ne yapsın? Devlet bizim babamız, her şeyimiz." ifadelerini kullandı.

Şahizer Özcan da eşinin günübirlik işlerde çalıştığını dile getirdi.

Market kartıyla çocuklarının temel gıda ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Özcan, "Devletimiz bizim gibi maddi durumu kötü bütün ailelere her zaman yardım elini uzatıyor. İhtiyaçlarımız olduğunda devlet her zaman yanımızda. Çok teşekkür ederim. Allah devletimizden razı olsun." diye konuştu. 

ÖTE YANDAN,

Vefa grubu Doğubayazıt’ta engellilerin iftar sofralarını donatıyor

Doğubayazıt ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi Türk Kızılay gönüllüleri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla 250 engelli evine iftar vakti sıcak yemek ulaştırdı. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kaymakamlık koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, bünyesindeki kamu kurum çalışanları ve sivil toplum örgütleriyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 

Vefa grubuyla vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine kadar ulaştıran Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi gönüllüleri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası boyunca engelli bireylerin çoğunlukta olduğu 250 engellinin iftar sofrası için sıcak yemek çıkardı.

İlçe merkezi ve köylerde yaşayan engellileri iftara yakın evlerinde ziyaret eden gönüllüler, yanlarında getirdikleri sıcak yemekleri ailelere verdi.  

Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi Başkanı Kemal Şahin, yaptığı açıklamada, özel günlerinde engellilerin yanında bulundukları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Ramazan boyunca her gün çıkardıkları sıcak yemekle ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını donattıklarını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Engelliler Haftası dolayısıyla da hafta boyunca toplamda 250 engelli aile için sıcak yemek çıkarıyoruz. Ayrıca içinde bulunduğumuz salgın dönemi, bu kardeşlerimizin hayatını daha da zorlaştırıyor. Bu dönemde Vefa ekibiyle birlikte sürekli olarak onlara yardımlar ulaştırıyoruz. Şimdi de gönüllülerimizle birlikte mahalle mahalle ve köy köy dolaşarak sıcak yemeklerini onlara teslim edeceğiz."(aa)