Egazete


 • Cumartesi 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 19 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%-1,30
 • DOLAR

  8,3407% 0,63
 • EURO

  9,6699% -0,11
 • GRAM ALTIN

  504,95% 1,52
 • Ç. ALTIN

  833,1675% 1,52


DOĞUBAYAZIT’TA CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI, “CAMİ VE İLİM” TEMASIYLA BAŞLADI

Çeşitli etkinliklerle bir hafta boyunca kutlanan haftanın açılış programına Doğubayazıt Müftüsü Adem Özdemir ve Din Görevlileri katılım sağladılar.

Doğubayazıt Gazetesi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2020 Yılı 01-07 Ekim tarihleri arasında “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” İlçemiz Merkez Bayazıt Camii’nde düzenlenen açılış programıyla başladı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde belirli bir tema çerçevesinde düzenlediği haftanın bu yılki teması, “Cami ve İlim” olarak belirlendi.

Çeşitli etkinliklerle bir hafta boyunca kutlanan haftanın açılış programına İlçe Müftüsü Adem Özdemir ve Din Görevlileri katılım sağladılar.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İlçe Müftüsü Adem Özdemir, “Bu sene ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda; ‘Cami ve İlim’ konusunu gündeme taşıyoruz. Hayatın içinde camilerimiz var ve camilerde hayat var gerçeğine daha güçlü şekilde dikkat çekiyoruz. Zira cami ile hayatın arasını ayırdığımızda, camiden uzak kaldığımızda, kendimize ve değerlerimize de yabancılaşıyoruz” dedi.

Akabinde başarılarıyla görevlerinde temayüz etmiş din görevlilerine teşekkür belgesi İlçe Müftüsü Adem Özdemir tarafından takdim edilerek yine  İlçemiz Seyyid Abdurrahim Arvasi Gündüzlü Hafızlık kursunda hafızlığını tamamlayan öğrenciye “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Namaz sonrası İlçe Müftüsü Adem Özdemir ve Din görevlileri ile birlikte 01-07 Ekim tarihleri arasında “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebeti ile esnaf ziyareti gerçekleştirerek dini yayınlardan olan Kur'an-ı Kerim Peygamber Efendimizin Hayatı, İslam İlmihali kitaplardan hediye edildi.