Egazete


 • Salı 5 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 7 ° / -3 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 7 ° / -3 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.325%3,25
 • DOLAR

  7,8567% 0,40
 • EURO

  9,4661% 1,40
 • GRAM ALTIN

  457,63% 2,37
 • Ç. ALTIN

  755,0895% 2,37


mehmet
22.05.2020 14:31:06
Pandemi servisinde hasta ile temas ettiği kıyafetlerle dışarı çıkıp insanlarla temas etmek ne kadar doğru. kıyafetler hasta temaslı değilse o kıyafetle ağaç dikmek şov değilmi ? işi hastaya hizmet etmek olan doktor ve sağlıkçı için alkışa ağaca gerek yok gelir adeletsizliği giderilsin diye haberler de yapın . asıl haber yapmanız gereken koronalı hastaya ile daha çok aynı ortamda bulunan temizlik personelinin (odayı temizleme havalandırma çarşaf değiştirme yemeğini getirme v.s) maaşı dışında ek bir ücret almaması ama pandemiden dolayı 3 ay boyunca ayda 18 bin lira para alan doktordan kahraman çıkarmaya gerek yok, zaten karşılığını fazlasıyla alıyor.

DOĞUBAYAZIT TARIM, HASTANE BAHÇESİNE 41 MEYVE FİDANINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Salih Akkuş'un çabalarıyla

Doğubayazıt’ta yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede fedakarca görev yapan sağlıkçılara moral için "41 kere maşallah" sloganıyla sürpriz fidan dikme etkinliği yapıldı. 

Kaymakamlık ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, salgınla mücadelede fedakarca çalışma yürüten Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi Pandemi Servisi çalışanlarına moral olması amacıyla "41 kere maşallah" sloganıyla hastane bahçesinde sürpriz etkinlik düzenledi. 

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Salih Akkuş ile hastaneye gelen ekipler, hastane yönetimini arayarak sağlıkçıları etkinliğin yapılacağı alana davet etti.

Kovid-19 hastalarının tedavisi sırasında giydikleri tulum, gözlük, eldiven ve maskeleriyle alana gelen doktor, hemşire ve sağlıkçılar, karşılaştıkları sürprizle şaşkınlık yaşadı.

İlçe Sağlık Müdürü Turan Saydam'ın eşlik ettiği pandemi ekibi, 41 meyve fidanını toprakla buluşturdu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Salih Akkuş, yaptığı açıklamada, Kovid-19 hastalarının tedavisinde özverili bir çalışma ortaya koyan devlet hastanesinde görevli pandemi ekibine teşekkür etmek ve moral vermek için "41 kere maşallah" sloganı adı altında etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Nebahat Yiğit de etkinliğin ekibini motive ettiğini belirtti. 

Hastanenin pandemi ekibinin başında yer alan Enfeksiyon Hastalıkları Uzman Doktoru Demet Ökke de zorlu Kovid-19 sürecinde yapılan bu etkinlikle moral ve motivasyonlarının daha arttığını dile getirdi.(aa)