Egazete


 • Pazartesi -1 ° / -13 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 0 ° / -13 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 1 ° / -12 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.542%-0,59
 • DOLAR

  7,4167% 0,09
 • EURO

  9,0371% 0,16
 • GRAM ALTIN

  441,95% -0,28
 • Ç. ALTIN

  729,2175% -0,28


DOĞUBAYAZIT KIZILAY’DAN KÖYLERE HİJYEN SETİ

Türk Kızılay down sendromlu Yusuf'u hediyelerle sevindirdi

Doğubayazıt Gazetesi

Doğubayazıt Aile destek merkezinde okuyan minik öğrenciler Kızılay Haftasında Kızılay Gönüllüsü oldular. Programa Doğubayazıt Kızılay Şube Başkanı Kemal Şahin, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Mehmet Arvas, Merkez Vaizi Bayram Can, Kızılay gönüllüleri katıldı.

KIZILAY HİJYEN SETİ DAĞITIMI

Doğubayazıt Kızılay Şubesi, Şenlendirme projesi kapsamında, Topçatan, Gölyüzü ve Karaburun köyündeki öğrencilere hijyenin önemini anlattıktan sonra hijyen seti hediye ettiler. Başkan Kemal Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Turan Saydam, Milli Eğitim Şube Müdürü Veysel Gümüş ve Kızılay gönüllüleri katıldı.

ÖTE YANDAN

Türk Kızlılay down sendromlu Yusuf'u hediyelerle sevindirdi

Türk Kızılay Ağrı Şubesi gönüllüleri, Eleşkirt ilçesinde özel eğitim sınıfında eğitim gören 7 yaşındaki down sendromlu Yusuf Yaşarlar'ı kişisel eğitim ve dil gelişim setleri vererek sevindirdi.

Eleşkirt Karşıyaka İlkokulunda eğitim gören down sendromlu minik Yaşarlar'ın ihtiyaç duyduğu eğitici materyallerin karşılanması için Kızılay Ağrı Şubesince çalışma başlatıldı.

Okula gelen Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı ve gönüllüler, minik Yusuf ile bir araya gelerek ona kişisel gelişim, dil gelişim, görsel eğitim, el kol koordinasyon setleri ve çeşitli oyuncaklar hediye etti. 

Minik Yusuf ile sohbet eden Orhan Tatlı, Kızılay olarak özel eğitime önem verdiklerini söyledi.

Yusuf'u mutlu etmenin güzel bir duygu olduğunu dile getiren Tatlı, şöyle konuştu:

"Özel eğitim sınıflarının oluşturulması veya eksikleri varsa dönüşümüyle ilgili birkaç farklı ilçede çalışmalarımız oldu. Öğretmenler, Yusuf için eğitsel oyuncaklar, kitaplar, hafıza kartları, oyun kartları ve eksiği olan tüm materyalleri liste haline getirerek bize bildirdi. Biz de bu kitapların yayıncı kuruluşlarıyla irtibata geçtik. Kızılay haftası vesileyle gelip Yusuf'la hem tanışmış olduk hem de hediyelerini ulaştırdık. İnşallah ara ara gelip Yusuf'u ziyaret edeceğiz."