Egazete


 • Salı 20 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 21 ° / 6 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.153%0,76
 • DOLAR

  8,1514% 0,84
 • EURO

  9,6418% 0,94
 • GRAM ALTIN

  498,81% 0,88
 • Ç. ALTIN

  823,0365% 0,88


DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

07.10.206 Tarihinde Savcı Hakan Kılıç İlk ve Ortaokulu´ nda meydana gelen zehirlenme olayı ile ilgili olarak Doğubayazıt Kaymakamlığının göndermiş olduğu Basın açıklaması aşağıda yayınlanmıştır?

07.10.2016 Cuma günü saat 18:05´ te bulantı ve kusma şikayeti ile Doç. Dr. Yaşar ERYILMAZ Devlet Hastanesine kaldırılan Beritan HACIOĞLU´ na gerekli tıbbi müdahalede bulunulmuş ve hastanın durumu 3 saat boyunca takip edilmiştir. Hasta, genel durumunun düzelmesi ve yakınlarının isteği üzerine kontrole gelmek şartı ile saat 21:00 sularında taburcu edilmiştir.

          Yaklaşık 1 saat sonra evinde rahatsızlanan hasta ailesi tarafından bu sefer ablası Dicle HACIOĞLU ile birlikte tekrar hastaneye kaldırılmıştır. Hastaya gerekli tıbbi müdahale yapıldıktan sonra çocuk yoğun bakım ünitesinde takip edilmesi gerektiğinden Ağrı 112 Acil Komuta Merkezi tarafından çevre illerdeki çocuk yoğun bakım ünitelerinin dolu olması sebebi ile Özel Batman Hastanesine sevk edilmiştir. Özel Batman Hastanesi´ nde 2 gün boyunca takibi yapılan hasta 09.10.2016 Pazar Günü vefat etmiştir. Ağrı Devlet Hastanesi´ ne sevk edilen Dicle HACIOĞLU ise yapılan tedavinin ardından taburcu edilmiştir.  

         Öte yandan, olay ile ilgili olarak basında yer alan haberlerde hayatını kaybeden Beritan HACIOĞLU´ nun Savcı Hakan Kılıç İlk ve Ortaokulu´ nda öğrencilere verilen öğle yemeği sonrasında zehirlendiği iddiasıyla ilgili olarak;

         Kaymakamlığımızca başlatılan tahkikatta İlçe genelinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ve öğle yemeği verilen 2797 öğrencinin aynı yemekten faydalandığı, söz konusu okulda ise 343 öğrencinin aynı yemeği yediği, vefat eden öğrenci ve diğer öğrenciler tarafından ders bitim saati olan saat 14:00´ a kadar okul idaresine herhangi bir şikayetin olmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca gün içerisinde ve ertesi gün Devlet Hastanesine vefat eden öğrenci ve öğrencinin kardeşi olan Dicle HACIOĞLU´ nun dışında aynı şikayet ile başvuran herhangi bir öğrenci de bulunmamaktadır.

           Konu ile ilgili olarak adli ve idari soruşturmalar başlatılmış olup idari soruşturma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´ ndan müfettiş talep edilmiştir.                             

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Doğubayazıt  Kaymakamlığı