Egazete


 • Cuma 18 ° / 5 ° Sağanak
 • Cumartesi 22 ° / 6 ° Güneşli
 • Pazar 22 ° / 7 ° Parçalı bulutlu

Ağrı

23.04.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.345%1,10
 • DOLAR

  8,3230% 0,21
 • EURO

  10,0261% 0,42
 • GRAM ALTIN

  476,85% 1,05
 • Ç. ALTIN

  786,8025% 1,05


Engin erdogan
15.10.2017 20:30:41
Hastane saat 16 dan sonra hizmet vermiyor diye saçma sapan yazılar yazıp çalışanların hakkını yemeyin.eskiden bi hekim bile acil de 16 dan sonra nöbet tutmazken şimdi uzman doktorlar nöbet tutuyor hatırlatayım.

Inci akkuş
26.11.2019 05:42:40
Her sene uğradığım doğubayazıt ve gördüm şekil ve saçma baktıkça gördüğüm bu vaziyet utanç verici kesinlikle katılıyorum utanç verici herkes kafasına göre çalışıyor doktorlar bilgisiz başka hastaneye gonderme yaparak çareyi bu şekilde buluyorlar tek güzel olan doktorlar samimi hasta olmak isteyen gidebilir

DOĞUBAYAZIT DEVLET HASTANESİ DEVA OLMUYOR.

SIRA ALMA REZALETİ DA CABASI

Haber: DOĞUBAYAZIT GAZETESİ

Hastaneye, neden “Şifahane” demiyor da “Hastane” diyoruz?

Hastane’nin ismi bile olumsuzluk içermektedir.

Şifahane, şifa veren yer anlamında ise Hastane hasta yapan yer anlamında mıdır?

Hastane, tam olarak öyle değil hastaların toplandığı yer anlamında ifade edilebilir.

Neyse, isim üzerinde çok takılmadan esas mevzuya gelelim.

Doğubayazıt Devlet Hastanesi sadece mesai günlerinde hastane gibi çalışıyor, akşam 16`dan sonra ise hastane kimseye deva olamıyor, üstelik acil servise gidenleri daha da hasta ediyor. O sebeple mesai saatleri dışında Doğubayazıt Devlet Hastanesine, hastane denilemez. Çünkü bu konuda hiç bir belirti yoktur.

Mesai saatleri dışında Hastanede sadece bir doktor nöbete kalıyor. Yaklaşık 140 bin nüfuslu Doğubayazıt`ta, acil hasta sayısı nerede ise mesai günlerinde gelen hasta sayısı kadar oluyor. Onun için acil hastalar saatlerce kendilerine sıra gelmesini beklerken, ekonomik durumu iyi olanlar ise bu beklemelere ve düzensizliğe tahammül etmeyerek hastalarını Iğdır ya da Ağrı`ya götürmek zorunda kalıyorlar.

Böyle bir imkanı olmayan hastalar yerlerde acılar içinde inlerken, bırakınız doktorun geç gelmesini, Hastanenin en çok çalıştığı saatlerde, bu şekilde ihmal edilmesi, baş hekimin yeterince ilgilenmemesi, ayrıca bütün bu sıkıntılara duyarsız kalması ise daha da insanları hasta ediyor.

ÖTE YANDAN, SIRA ALMA REZALETİ DE CABASI?

/resimler/2017-9/22/1206381302449.jpg

Doğubayazıt Devlet Hastanesi Polikliniklerinde muayene olmak isteyen hastalarında sabahın erken saatlerinde kuyruk oluşturması dikkatlerden kaçmıyor.  Hastanede yaşanan sıra alma rezaletini sizler için yayınlıyoruz.   Edinilen bilgilere göre, Doğubayazıt Devlet Hastanesi Polikliniklerinde muayene olmak isteyen hastalar muayene olmak için de sabah erken saatlerinden itibaren muayene sırası alabilmek için yoğun bir izdiham yaratıyor.

ÖTE YANDAN BUDA BİLİNMESİ LAZIM…

Düşünün ki hastaneye şifa bulmaya gidiyorsunuz ancak hastane ortamından dolayı daha fazla hasta

Koridorlar, lavabolar, merdivenler vs. toz duman içerisindedir.

Temizlik personeli mi yetersiz yoksa personel mi çalışmıyor?

O mevzuları bilmiyorum ancak bildiğim ortamın ve şartların hiç de iyi olmadığıdır.

Daha da kötüsü en fazla riayet edilmesi gereken yer olan hastanelerde “kapalı yerlerde sigara içme yasağına” riayet edilmemesidir.

Denetimler gevşedi mi? Bilemiyorum.

Ancak ben buradan hastaların da temizlik konusunda, sigara içme konusunda duyarlı olmaları gerektiğini aksaklıkları ve yanlışlıkları ilgili yerlere gecikmeden bildirmelerini istiyorum.