Egazete


 • Cumartesi 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 19 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%-1,30
 • DOLAR

  8,3407% 0,63
 • EURO

  9,6699% -0,11
 • GRAM ALTIN

  504,95% 1,52
 • Ç. ALTIN

  833,1675% 1,52


Anahtar Kelimeler:

Belediyeden bayram temizliği

Doğubayazıt Belediyesine bağlı temizlik işleri

Doğubayazıt Belediyesinden bayram temizliği


        Doğubayazıt Belediyesine bağlı temizlik işleri ve ıtfaiye müdürlüğüne bağlı personeller bayram temizliği çalışmalarını sürdürüyor.


        Vatan,Koçkıran veUluyol mahallelerinde başlayan temzilik çalışması bayram boyunca devam edecek.


Çarşı merkezinde çiftepınar mahallesinin yıkaması ile başlayan temizlik çalışmasını Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz,Temizlik ışleri Sorumlusu Ruken Ulaş,ıtfaiye Müdürü Cengiz Okçu,Fen ışleri Müdürü Cihan Seferoğlu ve ımar ışleri Müdürü Tolga Yardimciel katıldı.


        Bayram boyunca temizlik çalışmalarının hummalı bir şekilde geçeceğini belirten Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz,personellerin aynı anda birçok mahallede  temizlik çalışmaları yürüttüğünü ifade etti.


        Korkmaz,?Gece ve gündüz dönüşümlü olarak çalışan personellerimiz  bayram boyunca tüm mahallelerde temizlik çalışması yürütecek .Bayram nedeniyle haklımızın kesilen kurbanların dışkı,işkembe,bağırsak gibi sakaktatları uluorta atmamalı konusunda duyarlılık bekliyoruz? dedi.


        Yapılan inşaatlarda yol ortalarına dökülen kum ve çimento torbalarının kötü görüntüye yol açtığını belirten Korkmaz, yapılan uyarılar ardından uymayanlara yaptırım  uyguladıklarını belirtti.Korkmaz?ınşaat yapımında yolu trafiğe ve yaya geçişini engelleyenleri uyardık.Bu uyarılarımıza uymayanlara çeşitli yaptırmlar uyguladık.Böyle bir uygulamaya gitme sebebimiz bayramda halkımız temiz ve engelsiz yolda ulaşımını sağlamak için gerçekleştirdik? şeklinde konuştu.


        Çöplerin belirlenen saatlerde dökülmesi için halktan duyarlılık beklediklerini ifade eden Temizlik ışleri Sorumlusu Ruken Ulaş,biriken çöplerin belediye tarafından verilen poşetlere bırakılması istedi.