Egazete


 • Cumartesi 21 ° / 3 ° Güneşli
 • Pazar 21 ° / 3 ° Güneşli
 • Pazartesi 19 ° / 5 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.191%-0,64
 • DOLAR

  7,9696% 0,40
 • EURO

  9,4568% 0,70
 • GRAM ALTIN

  487,41% 0,29
 • Ç. ALTIN

  804,2265% 0,29


Anahtar Kelimeler:

Belediyece Su Projesi Çalışmaları

Son Sürat Devam Ediyor

Su Projesi Çalışmaları Devam Ediyor


 Doğubayazıt belediyesinin ?Büyük Su? projesi çalışmaları köylülerle dayanışma içinde devam ediyor.


        Halktan aldıkları güçle hizmete devam edeceklerini belirten Doğubayazıt Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz ,? şimdiye kadar ki hizmet gücümüzü halktan aldık, bundan sonrada bu güçle halkımıza layık hizmeti ayaklarına götüreceğiz ? dedi.


        Doğubayazıt Belediyesi tarafından içme suyu sorununa kalıcı çözüm olacak ? Büyük Su Projesi? çalışmaları Balık gölü civarında tüm hızıyla devam ediyor.


        Balık Gölünden şehir merkezine kadar 57 km?lik kazı alanının 10 kilometresi düktil borularla döşendi. . Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz, proje mühendisleri ve vatandaşların katılımıyla Sarıbıyık köyünde köy odasında gerçekleştirdikleri toplantıda kazıların yapılacağı çiftçilerin sorunlarını dinlendi.


        Toplantıda tarlalarında yapılan kazıda zarar gören çiftçilerin ekinlerinin karşılanacağını belirten Doğubayazıt Belediye Başkanı Canan Korkmaz, yapacağımız hizmeti halktan aldığımız güçle en kısa zamanda bitirerek su sorununu çözeceğiz. Korkmaz,? hizmet götürmede bizi yalnız bırakmayan halkımıza teşekkür ediyorum. ısale hattında tüm hızıyla devam eden kazı çalışmasını bir an önce bitirerek şehir içinde şebekelerin yenilenmesine yönelik kazı çalışmamız başlayacak ve bütün  Doğubayazıt?ın  şehir şebekesi yenilerek 24 saat kesintisiz su akıntısı olacaktır? dedi.


        Çalışmaların köylüler ile dayanışma içinde geçmesi halkçı belediyenin örneği olduğunu belirten Korkmaz,?Balık gölü çevresindeki köylerin bize destek olması ve hasat döneminde olmasına rağmen tarlalarında kazı yapılmasını anlayışla karşılaması bize destek olması halkla iç içe olan belediyecilik anlayışımızın bir parçasıdır? dedi.