Egazete


 • Cumartesi 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 19 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.112%-1,30
 • DOLAR

  8,3407% 0,63
 • EURO

  9,6699% -0,11
 • GRAM ALTIN

  504,95% 1,52
 • Ç. ALTIN

  833,1675% 1,52


Anahtar Kelimeler: DURUMDA BULUNAN GÜNEYKAYA KAYAK MERKEZİ

ATIL DURUMDA BULUNAN GÜNEYKAYA KAYAK MERKEZİ

Ağrı Valisi Osman Varol, Kayak Merkezinin bu yıl faaliyete geçeceğini söyledi.

Doğubayazıt Gazetesi
 Vali Dr. Osman Varol, Eleşkirt'te atıl durumda bulunan Güneykaya Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.

 Güneykaya Kayak Merkezinin girişinden başlayıp zirvesinde incelemelerine devam eden Vali Varol, merkezde bulunan ve saatte 1200 kişiyi zirveye taşıma kapasitesine sahip olan 1600 metre uzunluğundaki telesiyej hattı, merkezin altyapısı ve pistleri  hakkında bilgi aldı.

 İncelemeleri sırasında merkezin tekrar aktif hale getirileceğini belirten Vali Varol: 'İlave konaklama, rekreasyon ve aktivite alanlarının oluşturulması ile kayak merkezinin kış turizmi için cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla çalışmalarımızı başlattık.' dedi.

 Vali Varol'a, Eleşkirt Kaymakamı Mustafa Duruk ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci eşlik etti.

ÖTE YANDAN

Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı Vali Varol’un Başkanlığında Düzenlendi

 Ağrı’da oluşabilecek afetlere karşı yerel imkanların değerlendirildiği Afet Müdahale Planı Değerlendirme toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi.

 Sel, heyelan, çığ, yangın, endüstriyel kazalar ve toplu nüfus hareketleri gibi afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerinin rollerinin, görev ve sorumluluklarının uzmanlık alanlarına uygun bir biçimde tanımlandığı, afet öncesi, afet sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerinin belirlendiği toplantının açılış konuşmasında afetlere hazırlıklı olmanın büyük önem taşıdığını belirten Vali Varol, kurumlar arası işbirliği ve iletişimin önemine vurgu yaptı.