Egazete


 • Çarşamba -4 ° / -15 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe -5 ° / -20 ° Güneşli
 • Cuma -8 ° / -22 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.565%0,53
 • DOLAR

  7,4744% 0,13
 • EURO

  9,0799% 0,25
 • GRAM ALTIN

  441,61% -0,07
 • Ç. ALTIN

  728,6565% -0,07


Anahtar Kelimeler:

Arama Kurtarma ekibine belge

Doğubayazıt Kaymakamlığı tarafından

Kaymakamlıkça Arama Kurtarma ekibine teşekkür begesi


         Doğubayazıt Kaymakamlığı tarafından, deprem bölgesi Van ve Erciş te çalışmalara katılan arama kurtarma ekibine teşekkür belgesi verdi.         Kaymakam Hüseyin Yılmaz, makamında düzenlediği törende yaptığı konuşmada, Türkiye de zaman zaman depremlerin meydana geldiğini belirterek, depremi televizyondan izlemeyle, birebir yaşamanın farklı olduğunu söyledi.


         Doğubayazıt tan 15 kişilik arama kurtarma ekibinin depremin hemen ardından bölgeye ulaştığını vurgulayan Yılmaz, Sizler bize gelerek, gönüllü olarak biz Van a gitmek istiyoruz dediniz. Çok duygulandım. Biz deprem olduktan bir saat sonra Erciş e ulaştık dedi.


Arama kurtarma ekibinin deprem bölgesine ulaşarak, hemen çalışmalara başladığını ve çok sayıda yaralıyı enkaz altından çıkardığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:


         Canla başla çalıştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Siz görevi Türkiye nin başka illerinden gelen arama kurtarma ekibine devredip, buraya döndüğünüz zaman bütün Doğubayazıt halkı depremzedeler için seferber oldu. Allah bir daha bu tür felaketler göstermesin. O gün gösterdiğiniz gayretler için bu teşekkür belgesini sizlere vermek bizim içinde mutluluk vericidir


         Deprem bölgesin Van da Doğubayazıt Köyü kurulmasına katkı sağlayan işadamı Sebih Tanrıverdi ise depremden sonra arama kurtarmanın önemini bir kez daha öğrendiklerini belirterek, Doğubayazıt ta teknolojik imkanlara sahip arama kurtarma ekibi kuracaklarını söyledi.


         Kaymakam Yılmaz, konuşmasının ardından, deprem bölgesi Van ve Erciş te gönüllü olarak arama kurtarma faaliyetine katılan 15 kişilik ekibe teşekkür sertifikası verdi.