Egazete


 • Pazartesi 2 ° / -2 ° Hafif kar - Sağanak
 • Salı -3 ° / -15 ° Kar yağışı
 • Çarşamba -4 ° / -15 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.525%0,04
 • DOLAR

  7,5084% 0,67
 • EURO

  9,0702% 0,65
 • GRAM ALTIN

  442,68% 1,11
 • Ç. ALTIN

  730,422% 1,11


AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, sertifika törenine katıldı

Haber. Refika ÇELİK

Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkanlığında online olarak gerçekleştirilen Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Eğitim Projesi Sertifika Törenine katıldı.

YÖK ve CİSCO arasında dijital eğitim alanında 16 Mart 2020’te başlatılan iş birliği sonucunda Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesinde yer alan 24 üniversiteden akademisyenlere siber güvenlik ve ağ güvenliği konularında verilen eğitici eğitimlerinin ilk iki aşaması tamamlandı. Projenin ilk iki fazına katılan 63 akademisyenden 51'i eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan akademisyenlere yönelik YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkanlığında yapılan sanal sertifika törenine, Program Koordinatörü YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, projede yer alan üniversitelerin rektörleri, CISCO yetkilileri ve eğitmen eğitimi programında yer alan akademisyenler katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Yeni YÖK olarak yükseköğretimde dijitalleşmeye büyük önem verdiklerini, içinde bulunulan süreçte bunun ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını belirtti.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Pandemisi sürecinde dijital eğitimin ön plana çıktığını belirten AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, YÖK, ODTÜ ve CİSCO işbirliği ile gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm Eğitim Programını başarılı bir şekilde tamamlayan akademisyenlerin üniversitede öğretim elemanları ve öğrencilere network ve siber güvenlik alanında eğitim verebileceklerini söyledi.

İlk iki fazda başarılı olan akademisyenlere sertifikalarının sunulmasının ardından projenin 3. Fazının tanıtımı yapıldı. Ocak - Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 3. fazda yine Anadolu’dan seçilen 30 üniversiteden 90’a yakın akademisyene CİSCO-ODTÜ işbirliğiyle hazırlanan eğitim verilecek.