Egazete


 • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
 • Perşembe 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 23 ° / 8 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.133%0,85
 • DOLAR

  7,8064% -0,13
 • EURO

  9,1577% -0,23
 • GRAM ALTIN

  473,29% -0,68
 • Ç. ALTIN

  780,9285% -0,68


Yusuf kahraman
10.06.2020 16:55:20
Birileri artık sesimizi duysun aylardır iş yerlerimiz kapalı

Ahmet kahraman
15.06.2020 13:21:44
Bugün 15 Haziran hala işletmesi kapalı olan Oyun salonu neden açılmadı bizim için düzenlemeler neden yapılmadı düğün salonları bile açılır ken başka bu sektör neden unutuldu Bi an önce esnaf kepenk açsın evine ekmek götürsün . vicdanlara sesleniyoruz

AHMET KAHRAMAN: “ESNAF OLARAK ZOR DURUMDAYIZ”

Kahraman, “Doğubayazıt’ta PlayStation oyun salonları ve İnternet cafeler zorda, giderimiz çok fazla ve 90 gündür dükkânlarımız kapalı…

Doğubayazıt Gazetesi

Biraz sağduyulu biraz halden anlar olmak bu kadar zor olmamalı.

Birileri günlük kazancı ile, çoluk çocuğunun nafakasın zor kazanıyor. Ve yazıkki birileri de bu çaresizliği ısrarla görmezden geliyor.

Düşünün, mega alışveriş merkezinde, ihtiyaçlarınızı toptan aldınız, kasaya ödeme yapacaksınız. Kârıyla, dükkân kirasıyla, ürünün etiket vs fiyatıyla yaptığınız alışveriş yüklü bir meblağ tuttu, beş kuruş eksik,canınız sağolsun diyen bir kasiyer yada yetkiliye hiç rastladınızmı.

Milyarlarca günlük hâsılatı olmasına rağmen.

Küçücük dükkânında, aylarca borcunuzu öteleyen, veresiye defteri ile sıkıntı yaşamasına rağmen, size bunu mecbur kalmadığı takdirde, söylemeyen bir bakkalı mukayese edin.

Berberi, tamirciyi, nalburu, kuaförü, kasabı, cafeleri, lokantası, saymakla bitiremeyeceğimiz daha nicelerini aylardır işyerlerini zorunlu kapattı .

Bazıları kepenklerini  indirdi, bazıları borç harç ayakta durmaya çalıştı, bazıları uzatmaları oynuyor .

Sizler ısrarla, beş kuruş eksik diye, kasada bir ürünü iade edip çıktınız devasa alışveriş merkezlerine, virüsün bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu yerlere müdavim oluyorsunuz.

Biraz empati yapın, vicdanınıza elinizi koyun, ayakta kalmaya çalışan küçük esnafımıza sahip çıkın.

Sonuç itibariyle Doğubayazıt cenahında PlayStation salonu işletmeciliği yapan Ahmet Kahraman’da bu esnaflardan biri. Borçlarının kredi ve kredi kartlarının biriktiğini ve giderlerinin fazla olduğunu, çok zor günler geçirdiğinin altını çiziyor.